poniedziałek, 27 czerwca 2022r.

Co to jest detailing? Auto detailing – jak zacząć?

Co to jest detailing? Auto detailing - jak zacząć?

Auto detailing jest usługą dedykowaną tym, którzy są bardzo wymagający jeśli chodzi o wygląd ich pojazdu. Jednocześnie jest to też usługa stosunkowo nowa w naszym kraju, która ciągle zyskuje na wartości również ze względu na fakt, że jest wykonywana w naprawdę bardzo profesjonalny sposób. Przede wszystkim, warto zdecydować się na nią w momencie, kiedy szczególnie mocno zależy nam na idealnym wyglądzie naszego samochodu – zarówno od wewnątrz jak i na zewnątrz, i chcielibyśmy wykorzystać do tego celu profesjonalne auto spa. Kraków da nam możliwość wykonania takiej usługi w fachowym, przystosowanym do tego celu salonie.

Czym jest auto detailing?  

Najprościej jest określić tę usługę jako bardzo dokładne czyszczenie pojazdu, zarówno w jego wnętrzu jak i jeśli chodzi o jego część zewnętrzną. Samochód zostaje więc dokładnie wysprzątany i odkurzony, karoseria zostaje precyzyjnie umyta, wypolerowana i pokryta woskiem. Wydaje się, że detailing w Krakowie można sprowadzić do zwykłego mycia i stosowania typowych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli jednak zobaczymy, jak wygląda auto po przeprowadzeniu takiej usługi – możemy być naprawdę bardzo zaskoczeni jego nienagannym, wręcz nieskazitelnym wyglądem.

Poprawa estetyki pojazdu, ale i jego pielęgnacja 

Detailing przeprowadza się z ogromną dokładnością na różnych samochodach, nie tylko na tych, które nie są mocno zniszczone, ale nawet na kilkunastoletnich modelach, które w ten sposób mogą zyskać najwięcej. Oprócz tego, że poprzez taką usługę troszczymy się o estetykę pojazdu, stosowane zabiegi pielęgnacyjne zabezpieczają go też na dłuższy okres czasu, na przykład przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi czy też rdzewieniem. 

Jak zacząć samodzielne wykonywanie detailingu na własnym pojeździe? 

Kluczowe jest, aby do każdego etapu przykładać się maksymalnie, czynności wykonywać powoli, dokładnie i z ogromną precyzją. Pierwszym etapem jest mycie auta oraz jego czyszczenie. W ten sposób usuwamy zabrudzenia, a także kurz, a dodatkowo pozbywamy się plam, odbarwień, oksydacji oraz tego, co w sposób trwały przywarło do lakieru. Usuwamy też smołę i resztki asfaltu drogowego, co niejednokrotnie wymaga użycia specjalistycznych preparatów. Bezpośrednio po tym etapie następuje polerowanie, które można wykonać gąbeczkami lub pastami polerskimi. Często stosuje się także woskowanie, które zabezpiecza powierzchnię karoserii na dłużej.

Może spodobać Ci się również:

Laserowe leczenie trądziku różowatego - czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Laserowe leczenie trądziku różowatego – czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

31 października 2019

Trądzik różowaty jest trudną do leczenia, przewlekłą chorobą skóry. Dotyka ona najczęściej osób o jasnej karnacji, w przedziale wiekowym pomiędzy 30 a 60 rokiem życia. Najwięcej zachorowań notuje się u…

Czytaj więcej