piątek, 22 września 2023r.

Czas na nowy sezon – sezon jesienny. Co dobrego może nam przynieść?

unnamed file 4

 

Mieliśmy sezon truskawkowy, ogórkowy, sezon wakacyjny. Każdy z nich przychodził i odchodził. Taka kolej rzeczy. Zanim się obejrzeliśmy, przyszedł czas na nowy etap w naszym życiu – sezon jesienny.

Nie każdy jest fanem tej pory roku, ale tak czy inaczej, możemy, a nawet powinniśmy wyciągnąć także z tego okresu jak najwięcej korzyści dla siebie.

Jakie przyjemności oferuje nam jesień?

Wbrew pozorom to idealny czas na wycieczki. Musimy tylko wziąć poprawkę na to, że wcześniej zapada zmrok i uwzględnić to wybierając się w dalszą trasę w plener. Upalne dni wbrew pozorom nie sprzyjają aktywności. Szybciej się męczymy, słońce wręcz parzy, czujemy nieprzyjemne gorąco, łatwiej się odwodnić. Zdecydowanie przyjemniej idzie się, w ciepłych, ale umiarkowanie jesiennych promieniach słońca.

Jeśli pogoda nie sprzyja bądź wieczory zrobiły się już naprawdę długie wciąż mamy szereg przyjemności, którym możemy się oddać. Doskonałym sposobem będzie spotkanie w gronie przyjaciół. Wieczór, w gronie znajomych, z którymi jeszcze tak niedawno spędzaliśmy czas przy grillu w ogrodzie. Teraz szalone śmiechy, rozmowy i dobre jedzenie przenieśmy do domu i cieszmy się wzajemnym towarzystwem. Spotkanie z najbliższymi ładuje nasze baterie. Śmiech poprawia nastrój. Człowiek jest istotą społeczną, potrzebuje kontaktu z drugim człowiekiem. Nawet największy domator i introwertyk lubi czasem porozmawiać i spotkać się z innymi.  

Kiedy mamy już dosyć aktywności i życia towarzyskiego to wciąż pozostajemy my sami. O siebie też trzeba zadbać. Można to robić na wiele sposobów. Tak samo jak towarzystwo, tak wyciszenie jest bardzo ważne dla zachowania równowagi w życiu. Warto uspokoić swoje myśli. Sposobów jest wiele.

  • Ulubiona muzyka, która przecież łagodzi obyczaje
  • Książka czytana w wygodnym kąciku przy kubku herbaty.
  • Sezon serialu, na który do tej pory nie mieliśmy czasu.
  • Gotowanie, dla niektórych to prawdziwy relaks.

Stan ducha to nie wszystko, zadbaj o ciało.

Oczywiście najważniejsze w dbaniu o nasz wygląd jest zdrowie. Jeśli jesteśmy zdrowi to nasza skóra i włosy są w całkiem dobrej kondycji. Dlatego dobrze jest wybrać się na okresowe badania i sprawdzić. Tak, każdy z nas wie, że to ważne, ale jednak niechętnie idziemy na badania. Dlatego na poprawę humoru czas na domowe spa.

Kremy, balsamy, odżywki, maseczki, peelingi, olejki.  Te produkty zdziałają cuda dla naszej skóry. Postaw na doskonałą jakość kosmetyków naturalnych. Piękne opakowania, zapachy, które przyciągną dobre wspomnienia. Samo dobro pochodzące z organicznych składników ukrytych w tych kosmetykach.    

 

 

Może spodobać Ci się również:

Prawo medyczne - co to? Błędy w sztuce lekarskiej.

Prawo medyczne – co to? Błędy w sztuce lekarskiej.

30 września 2020

Oprócz zasadniczych gałęzi prawa, takich jak na przykład prawo karne, prawo cywilne czy prawo administracyjne, które skupiają się na konkretnego rodzaju przypadkach przestępstw lub wykroczeń, w polskim prawie istnieje bardzo…

Czytaj więcej