niedziela, 14 kwietnia 2024r.

Doświetla drzwiowe. Kiedy warto je zbudować?

Doświetla drzwiowe. Kiedy warto je zbudować?

Jeśli poszukujesz elementu, który odmieni wygląd twoich drzwi, pomyśl o doświetlach. Większość producentów drzwi zewnętrznych oferuje modele z przeszkleniami, które nie dość, że są atrakcyjne wizualnie, to jeszcze pomagają rozjaśnić przedpokój.

Czym są doświetla drzwiowe?

Doświetla to nic innego jak przeszklone, nieotwierane elementy, które producenci drzwi montują bezpośrednio w skrzydle lub nad nim. Wiele osób obawia się takiego rozwiązania, sądząc, że przeszklenia staną się łakomym kąskiem dla włamywaczy albo że będą sprzyjać „uciekaniu” ciepła z domu. Warto jednak zaufać renomowanym producentom drzwi zewnętrznych, którzy coraz częściej projektują modele o imponującym współczynniku przenikania ciepła i walorach antywłamaniowych również w wersji z doświetlami.

Dodatkowo, przeszklone elementy tworzone są z różnych typów szkieł: mlecznych, piaskowanych, antyrefleksowych, barwionych czy z lustra weneckiego, pozwalającego widzieć, kto kryje się za drzwiami, bez konieczności ich otwierania.

Doświetla nadają się do każdego typu elewacji

Przeszklenia kojarzą się z głównie z nowoczesnym budownictwem, ale nie jest to regułą. Doświetla znajdziemy również w klasycznych projektach – świetnie wyglądają w parze z drewnem, cegłą albo w otoczeniu ciekawych ornamentów. Z ich pomocą możemy nieco „wyszczuplić” duże, masywne drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego, dodać im lekkości i charakteru.

Producenci drzwi zewnętrznych stosują również ciekawy zabieg, polegający na delikatnym cofnięciu doświetla względem powierzchni skrzydła. Daje to niebanalny efekt, który spodoba się zwłaszcza miłośnikom nowoczesnego designu.

Jak widać, wiele zależy od naszych upodobań i fantazji. Jedno jest pewne: za pomocą doświetli, doboru odpowiedniego przeszklenia i jego kształtu, możemy w prosty sposób odświeżyć wygląd nie tylko skrzydła drzwiowego, ale całej bryły budynku.

Zapytaj producenta drzwi o doświetla!

Wybrani producenci drzwi przygotowują produkty „szyte na miarę”, wykonywane pod konkretne zamówienie. Być może warto poprosić o projekt drzwi z przeszkleniami?  Poza wspomnianymi wcześniej walorami, doświetla sprawdzą się wszędzie tam, gdzie po przekroczeniu progu wita nas ciemny, niewielki przedpokój lub sień.

Przeszklenie w naturalny sposób rozjaśni tę przestrzeń, wyeliminuje potrzebę ciągłego korzystania ze sztucznego oświetlenia, a także sprawi, że miejsce to wyda się większe i bardziej przyjazne dla naszych gości.

Jeśli nadal masz wątpliwości, czy doświetla są dla ciebie, zapytaj twojego producenta drzwi zewnętrznych, czy takie rozwiązanie można zastosować w twoim domu oraz jakie są jego plusy i minusy.

Może spodobać Ci się również:

photo 1556157382 97eda2d62296cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxidXNpbmVzcyUyMGhvdGVsfGVufDF8MHx8fDE2NjEyNzk4ODcixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak zorganizować wesele w Krakowie i dlaczego w tym celu warto wybrać hotel?

1 maja 2023

Wesele jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu pary młodej. To chwila, którą warto celebrować w wyjątkowy sposób, dbając o każdy szczegół. Jednym z kluczowych elementów organizacji wesela jest wybór…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady