sobota, 24 lutego 2024r.

Drzwi do domu, jak wybrać dekoracyjne wejście?

unnamed file 11

Drzwi do domu muszą zachęcać gości do wejścia i odstraszać intruzów przed wtargnięciem. Wydaje się, ze jest to element stały niepodlegający zmianom w wyglądzie, a jedynie tym związanym z technologią produkcji. Jednakże nawet w dziedzinie drzwi panuje mada i różne trendy pod względem dekoracyjnym.

Przy dominujących wymogach względem termoizolacyjności oraz właściwości antywłamaniowych produkowane są drzwi wzmacniane i dobrze zaizolowane. Jednocześnie producenci zdaja sobie sprawę, jak wygląd przyciąga klienta. W związku z tym oferują takie rozwiązania, w których techniczne parametry idą w parze z pięknym wyglądem.

Kolor ma znaczenie. Jakie są najnowsze trendy?

Moda na drzwi w kolorach stonowanych będzie raczej wieczna. Jednakże odchodzi się powoli od drewnopodobnych faktur na rzecz nowoczesnych technik zdobienia. Stosuje się różną kolorystykę, a do lamusa odchodzi przymus dopasowania stolarki drzwiowej do okiennej. Drzwi to zewnętrzne serce domu i one mają wyglądem przykuwać oko.

Wyraźne kolory, żywe odcienie, pięknie wkomponowujące się w białą ścianę coraz chętniej wykorzystywane są na drzwi do domów. Coraz częściej spotykane są drzwi w kolorze czerwieni, a także w odcieniach żółtym, niebieskim lub granatowym.

Naturalna kolorystyka, wcale nie musi być nudna

Po naturalną kolorystykę chętnie sięgają właściciele domów w stylu skandynawskim lub industrialnym. Tu bardzo często spotykanym kolorem jest antracyt, pasujący absolutnie do wszystkiego. Jednocześnie projektanci oferują kolory ziemi i kamienia. Drzwi w różnorodnych odcieniach popieli mogą być wykończone gładko lub opatrzone pasująca fakturą.

W nowoczesnym projektowaniu wykorzystuje się również niezwykle elegancką czerń. To ona współgra z każdym kolorem, jak również nadaje domowi dystynkcji. Czarne, lśniące nowoczesne wejście sprawia, że nawet mały dom jednorodzinny wygląda, jak bogata rezydencja.

Dodatki do drzwi – funkcjonalne i piękne

Coraz modniejsze stają się doświetla drzwiowe. Przeszklenia wokół wejścia nie są tylko zwykłymi szybkami. To wyjątkowo wdzięczne struktury, którym można nadać pasujący do całości wygląd. Doświetla boczne lub górne poza swoją funkcją doświetlenia wnętrza sprawiają, że domowe wejście zachwyca swoim wyglądem.

Z innych dodatków wymienić można klamki, nakładane na drzwi ozdobne kratki, przeszklenia w skrzydle drzwiowym, a nawet zawiasy. Cały projekt domu, tak żeby wyglądał jak najlepiej, musi brać pod uwagę każdy najdrobniejszy szczegół. To właśnie one powodują, ze dom swoim wyglądem zaprasza do środka.

Może spodobać Ci się również:

photo 1643660527095 bfb19b49994acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3Mnx8ZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjY5NDg3NjE2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Jak dbać o zęby? Jakie zabiegi poprawiają wygląd zębów?

1 lutego 2023

Zdrowy i piękny uśmiech ma ogromne znaczenie dla każdego z nas. Ponadto warto dodać, że stan uzębienia ma też wpływ na zdrowie całego organizmu, dlatego, jeśli chcemy zmniejszyć ryzyko zachorowania…

Czytaj więcej