poniedziałek, 15 lipca 2024r.

Ile kosztuje garnitur szyty na miarę?

Ile kosztuje garnitur szyty na miarę?

Szycie garniturów u krawca było kiedyś standardem. Wraz z pojawianiem się sieciówek oferujących ubrania w ogromnej ilości rozmiarów, kolorów i wzorów, a do tego w nieporównywalnie niższych cenach, liczba klientów tej usługi znacznie zmalała. Jednak są takie okazje, kiedy chcemy ubrać strój skrojony idealnie na nas.

Dla kogo garnitur na miarę?

Szycie ubrań to usługa odpowiednia dla każdego mężczyzny. Niektórzy po prostu korzystają z niej częściej niż inni. Dla większości pierwszą okazją będzie własny ślub. Jest to wydarzenie, na którym chcemy prezentować się jak najlepiej i jesteśmy w stanie więcej za to zapłacić. Taki garnitur na zamówienie pozwala nam czuć się wyjątkowo, a jeśli dobrze wyglądamy, to wzrasta też nasza pewność siebie. Dla eleganckiego mężczyzny o bardziej zasobnym portfelu może to być nawet strój codzienny.

Jak wygląda szycie garniturów?

Cały proces zaczyna się jeszcze długo przed nawleczeniem nitki, bowiem najpierw trzeba znaleźć odpowiedniego krawca. W tym celu możemy skorzystać z porad rodziny czy znajomych, a także z szeroko dostępnych opinii w internecie. Jest to etap bardzo ważny, ponieważ od niego będzie zależeć końcowy efekt, ale też cena i przyjemność współpracy. Kiedy już dokonamy wyboru, przez resztę etapów pokieruje nas krawiec. 

Czeka nas decyzja, z jakiej tkaniny ma być wykonany strój. Nie należy przejmować się brakiem wiedzy w tym temacie – pracownia krawiecka po wysłuchaniu naszych oczekiwań z pewnością znajdzie idealną opcję dla nas. Kolejnym krokiem jest określenie kroju – czy ma być przylegający, średni czy może prosty w formie. Po zdjęciu miary i omówieniu wszystkich szczegółów kończy się nasza rola w tym procesie – później przychodzimy tylko na przymiarkę i sugerujemy ewentualne poprawki. Na końcu czeka nas zapłata za gotowy produkt. No właśnie – ile to wszystko kosztuje?

Koszty, kwoty, opłaty… 

Ciężko jest określić cenę takiego garnituru, ponieważ zależy ona od wielu czynników. Przede wszystkim materiał – niektóre tkaniny (takie jak dobrej jakości wełna) są dużo droższe od innych. Na koszt wpływa też krój, ponieważ jeśli jest on skomplikowany, krawiec będzie musiał więcej czasu poświęcić na jego wykonanie. Ilość materiału, jaka będzie zużyta na gotowy produkt także determinuje cenę. Szacunkowo można powiedzieć, że cała usługa będzie kosztowała nas od 1 000zł (przy kiepskiej jakości materiałach) do kilku tysięcy, ale górna granica właściwie nie istnieje. Za przyzwoitej jakości garnitur na miarę będziemy więc musieli zapłacić około 2 000-3 000 tysiące złotych.

Może spodobać Ci się również:

Jak działa klimatyzacja zimą w domu? Czy warto z niej korzystać?

Jak działa klimatyzacja zimą w domu? Czy warto z niej korzystać?

7 października 2020

Klimatyzatory w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Przynoszą ukojenie w gorące dni. Jednak czy poza sezonem letnim klimatyzacja jest bezużyteczna? Jak można ją wykorzystać zimą? Jak można wykorzystać klimatyzację…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady