poniedziałek, 15 lipca 2024r.

Ile kosztuje najem długoterminowy mieszkania?

photo 1679939153966 6ec05249db1dcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0OHx8cmVhbCUyMGVzdGF0ZSUyMHJlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjkwNTU2OTQwfDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Przeprowadzka do innego miasta wiąże się z koniecznością znalezienia odpowiedniego lokalu. Młodzi ludzie opuszczający dom rodzinny na studia lub w poszukiwaniu pracy często nie mają możliwości zakupu nieruchomości, dlatego decydują się na wynajem. W ich przypadku najkorzystniejsza będzie umowa długoterminowa, która zagwarantuje stabilność. Jakie są jej zalety?

Wynajem długoterminowy – na czym on polega?

To standardowa forma udostępniania nieruchomości, która najczęściej zawierana jest na czas określony nie dłuższy niż rok. Umożliwia ona osobie wynajmującej pełne korzystanie z nieruchomości, przy zachowaniu ogólnych zasad zawartych w dokumencie. Bardzo często właściciel lokalu zezwala lokatorowi na wprowadzenie własnych mebli i urządzenie mieszkania zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

Ta forma udostępniania nieruchomości jest dość wygodna dla jej właściciela. Zarządzanie najmem długoterminowym nie wymaga większego nakładu pracy, a wszystko, co musimy zrobić to odpowiednio wyposażyć takie mieszkanie i znaleźć do niego właściwego lokatora. W zależności od postanowień umowy, w trakcie jej trwania będziemy jeszcze zobowiązani do naprawy usterek oraz rozwiązywania bieżących problemów.

Dla kogo będzie to złoty interes?

Wynajem długoterminowy opłaca się przede wszystkim osobom, które mają puste mieszkanie i chciałyby wygenerować dodatkowy dochód. Jego wysokość może być różna i zależy przede wszystkim od metrażu oraz położenia nieruchomości. Lokale usytuowane w centrum dużych miast będą więcej warte niż mieszkania znajdujące się na obrzeżach.

Wynajem mieszkania niesie również sporo korzyści dla lokatora. Długoterminowa umowa daje takim osobom stabilne lokum i możliwość swobodnego wykorzystania wynajmowanej przestrzeni. Najemca nie może też bez zapowiedzi modyfikować wysokości czynszu, ponieważ w takiej sytuacji lokator będzie mógł złożyć wypowiedzenie i zerwać umowę.

Najem krótkoterminowy to wyższy dochód

Jeśli zależy nam na maksymalizacji zysków z nieruchomości, warto wykorzystać krótsze formy jej udostępniania. Przy najmie długoterminowym możemy liczyć na stabilne wpływy, jednak ich wysokość po odliczeniu wydatków nie będzie zadowalająca. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku najmu krótkoterminowego.

To usługa skierowana przede wszystkim dla turystów i klientów biznesowych, którzy za wysoki standard mieszkania chętniej zapłacą więcej. Wynajem krótkoterminowy w Warszawie zarządzanie przez właściwy i profesjonalny personel może przynieść spore dochody, jednak taka forma udostępniania nieruchomości wymaga jednocześnie sporo zaangażowania i pracy.

Może spodobać Ci się również:

photo 1520256862855 398228c41684cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0OHx8c2hvZXN8ZW58MXwwfHx8MTY0MjA2ODUzMwixlibrb 1.2.1q80w1080

Jakie buty dla dziecka na wakacje? Sprawdzamy produkty marki Salomon

4 czerwca 2022

Czas laby i beztroskiego wypoczynku właśnie się rozpoczął! To dla dziecka szczególny moment, w którym może odpocząć od trudów nauki i zwiedzić interesujące miejsca. Nie warto jednak zapominać o właściwym…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady