środa, 22 maja 2024r.

Ile kosztuje transport pralki? Sprawdź jak przewieść mebly wielkogabarytowe

photo 1626806787461 102c1bfaaea1cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHx3YXNoZXJ8ZW58MXwwfHx8MTcxMjE3NTUxOHwwixlibrb 4.0.3q80w1080

W trakcie przeprowadzki największe problemy mogą sprawić produkty wielkogabarytowe. Do ich przewozu powinniśmy wykorzystać większe samochody dostawcze lub ciężarowe, których zwykle nie mamy pod ręką. Trudniejsze będzie też pakowanie przedmiotów, jeśli nie będziemy mieć przy sobie oryginalnych pudełek. W jaki sposób przetransportować pralkę oraz inne duże przedmioty?

Organizacja przeprowadzki efektywniejsza ze wsparciem firmy

Prawda jest taka, że przenosimy się do innego miejsca maksymalnie kilka razy w życiu i zwykle nie mamy większego doświadczenia w tej materii. Dlatego osoby, które nie czują się na siłach, mogą skorzystać z pomocy specjalistycznych firm, które zajmują się organizacją przeprowadzki w Warszawie. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli szybciej przenieść się na nowe lokum bez niepotrzebnego stresu.

Opłata za skorzystanie z usług firm przeprowadzkowych zwykle nie jest duża i zależy przede wszystkim od odległości transportu towarów. Jednocześnie firma dysponuje szerokim zapleczem i flotą pojazdów, w których łatwiej przewieść meble o niestandardowych rozmiarach.

Jak zapakować meble wielkogabarytowe?

Najlepszym wyjściem będzie tu znalezienie oryginalnych opakowań. W przypadku produktów elektronicznych lub AGD nie powinno być z tym problemu, ponieważ pudełka raczej przechowujemy na strychu ze względu na możliwe ryzyko wystąpienia awarii produktu. Takie opakowania zwykle mają też fabryczne zabezpieczenia, które lepiej ochronią ścianki przed zniszczeniem.

Jeśli jednak nie dysponujemy oryginalnymi opakowaniami, powinniśmy zamówić kartony oraz folię bąbelkową. Pralkę czy inny sprzęt najlepiej obłożyć materiałem izolującym i dokładnie okleić taśmą klejącą. Możemy też skorzystać z zaplecza firmy przeprowadzkowej z Warszawy, która z pewnością będzie mieć większy wybór materiałów do pakowania.

Meble czasem da się rozebrać

Meblościanki, szafy czy komody można próbować zdemontować na miejscu. Oczywiście należy przy tym zachować szczególną ostrożność i podchodzić do zadania z wyczuciem. Jeżeli odkręcenie śrub lub zastosowanych wkrętów nie jest możliwe, lepiej nie podejmować innych działań.

Zdemontowaną szafę można będzie przewieść mniejszym samochodem, przez co koszty transportu będą bardziej atrakcyjne. Należy jednak pamiętać o dokładnym zabezpieczeniu elementów mebli, a szczególnie krawędzi styku, by nie uległy one uszkodzeniu w czasie przewozu.

Może spodobać Ci się również:

Kredyt na rozruch firmy - o czym pamiętać biorąc go i spłacając

Kredyt na rozruch firmy – o czym pamiętać biorąc go i spłacając

30 listopada 2019

Otwierając firmę, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakich nakładów pieniężnych wymaga odpowiednie wyposażenie, początkowe inwestycje lub zakup materiałów. Każdy świeżo upieczony właściciel firmy jako wybór ma wykorzystanie swoich…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady