poniedziałek, 15 lipca 2024r.

Ile kosztuje założenie spółki z o. o.? Czy koszty są uzależnione od formy rejestracji?

Ile kosztuje założenie spółki z o. o.? Czy koszty są uzależnione od formy rejestracji?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z najpopularniejszych i najchętniej zakładanych instytucji handlowych. Osoby chcące ją założyć powinny mieć podstawowe informacje na temat etapów jej powstawania i działania. Co więcej, warto także zapoznać się z kosztami, jakie musimy ponieść w momencie jej zakładania.

Podstawowe koszty założenia spółki z o.o.

Żeby rejestracja spółki w Krakowie mogła być rozpoczęta, musimy być przygotowani finansowo na dokonanie takiej czynności. Jeśli już mamy odpowiednie środki finansowe możemy przystąpić do składania dokumentów.

Sama rejestracja w krajowym rejestrze sądowym wynosi 500 zł. Dodatkowo, musimy uiścić opłatę w kwocie 100 zł za wpis w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Kolejny wydatek dotyczy czynności cywilno – prawnych, gdzie musimy zapłacić 0,5 procent całkowitej wartości wkładu.

Ostatni etap, który jest również nieunikniony to wizyta u notariusza. Jednak kwota nie jest ściśle określona, ponieważ zależy od konkretnej kancelarii notarialnej, do której się, udamy.

Elektroniczna forma rejestracji spółki

Osoby, które zdecydują się na zakładanie spółki Kraków przez internet, mogą liczyć na mniejsze wydatki z tym związane. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią swój czas, a zarazem nie chcą ponosić dodatkowych kosztów.

W przeciwieństwie do tradycyjnego dostarczania dokumentów, opłata dotycząca wpisu do KRS jest o połowę mniejsza, czyli wynosi 250 zł. Kolejna korzyść jest taka, że nie musimy korzystać z pomocy notariusza, a więc nie ponosimy tutaj żadnych wydatków.

Niestety forma elektroniczna nie zawsze jest możliwa. W sytuacji, gdy umowa jest niestandardowa, rejestracja spółki Kraków musi odbyć się w sposób tradycyjny co, zajmuje nieco więcej czasu.

Czy można skorzystać z pomocy radcy prawnego?

Owszem, jeśli zakładanie działalności gospodarczej Kraków może sprawić nam pewne problemy, powinniśmy rozważyć skorzystanie z pomocy osoby doświadczonej. Oczywiście będzie się to wiązało z dodatkową opłatą, to jednak nie warto ryzykować i ponosić ewentualną odpowiedzialność za rzeczy nie do końca zrozumiałe, gdy zakładanie spółek Kraków pójdzie nie po naszej myśli.

Jedyna rzecz, na którą musimy zwrócić uwagę to kompetencje i doświadczenie osoby udzielającej nam porad. Niekiedy może się zdarzyć, że niska cena równa się niskiej jakości oferowanych usług.

Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że powierzamy swoje sprawy w odpowiedzialne ręce i wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Jeżeli dysponujemy odpowiednią wiedzą i ewentualnym doświadczeniem to zakładanie firmy Kraków nie powinno sprawić żadnych problemów.

Może spodobać Ci się również:

photo 1598531228433 d9f0cb960816cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHxkZW50aXN0JTIwc3RvbWFsb2dpc3R8ZW58MXwwfHx8MTY2NDI4MTU0NAixlibrb 1.2.1q80w1080

Stomatolog – lekarz niezbędny przez całe życie

1 listopada 2022

Regularna opieka stomatologiczna jest tak samo ważna, jak okresowe, ogólne badanie zdrowia. Kontrola stanu uzębienia powinna zacząć się już w wieku dziecięcym i nie ustawać przez cały okres dorosłości. Stomatolog,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady