niedziela, 16 czerwca 2024r.

Jak biegać żeby schudnąć do wymażonej sylwetki?

photo 1455889267303 a5ec970d6d43cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5NHx8YWRpZGFzJTIwc2hvZXMlMjBuaWtlfGVufDF8MHx8fDE3MTQzMjA3ODd8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Jogging pozwala utrzymać ciało w dobrej kondycji. To doskonała forma spędzania wolnego czasu, dzięki której możemy również stracić kilka zbędnych kilogramów. Trzeba jednak do takiego treningu odpowiednio podejść. W dzisiejszym artykule podpowiemy, co zrobić, by faktycznie zacząć tracić zbędne kilogramy w trakcie biegania.

Dłuższy trening będzie bardziej efektywny

Naukowo zostało udowodnione, że przez pierwsze pół godziny joggingu organizm spala kalorie z ostatnio spożytego posiłku. Efektywność tego procesu wynosi około 300-400 kcal na godzinę, co często stanowi właśnie równowartość kaloryczną przyjętego jedzenia. Dopiero po upłynięciu tego czasu, jeśli biegacz kontynuuje trening, zaczyna się spalanie kalorii zawartych w tkance tłuszczowej.

Jaki z tego wniosek? Jeśli chcemy schudnąć, lepiej trenować wolniej, a dłużej. Godzinny bieg w truchcie z założonymi butami Salomon Alphacross 5 może przyczynić się do utraty wagi, przy zachowaniu regularności ćwiczeń i odpowiedniej diety. Warto jednak pamiętać, że każdy trening należy przeprowadzać z głową i jeśli poczujemy ból lub inne dolegliwości podczas długodystansowego treningu, musimy to zweryfikować.

Bieg interwałowy może być efektywniejszy

To świetny sposób na wzmocnienie efektu spalania kalorii. Bieg tego typu polega na stosowaniu interwałów, czyli serii treningów o dużym natężeniu, przeplatanych czasem odpoczynku. Najczęściej momenty o wysokiej intensywności trwają dwukrotnie mniej niż czas relaksu, podczas którego możemy biec w truchcie lub iść szybkim krokiem.

Taki bieg pobudza cały organizm do działania i sprawia, że spalamy kalorie jeszcze przez kilka godzin po zakończeniu treningu. Naprzemienne stosowanie sprintu o wysokiej intensywności i wypoczynku korzystnie wpływa na układ krążenia i pomaga dotlenić organizm bez zbyt wysokiego obciążenia.

Zadbaj o odpowiednie wyposażenie…

Właściwie dobrane buty to podstawa każdego treningu. Jeśli chcemy schudnąć, powinniśmy przyzwyczaić się do biegania, a będzie to znacznie trudniejsze, gdy już po pierwszym kilometrze zaczniemy czuć otarcia i dyskomfort. Dlatego warto zainwestować w buty Salomon Speedcross 6, w których zawsze zachowamy komfort stóp.

Pamiętajmy także o odzieży termoaktywnej i wygodnych ubraniach docieplających podczas chłodniejszych dni. Zachowanie odpowiedniej termiki ciała stanowi klucz do udanego treningu i zapobiegnie występowaniu niekontrolowanych skurczy mięśni.

Może spodobać Ci się również:

photo 1541412094143 627a222be46dixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Ile jest pytań na prawo jazdy? Kilka słów dotyczących egzaminu

1 maja 2023

Bez prawa jazdy nie możemy przejechać się na wycieczkę samochodem. Dlatego tak wiele osób robi wszystko, by mieć ten dokument już od zaraz, czyli po osiągnięciu pełnoletniego wieku. Przed przystąpieniem…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady