poniedziałek, 15 lipca 2024r.

Jak czyścić buty sportowe z siateczką?

photo 1542291026 7eec264c27ffcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0NHx8U2hvZXMlMjB0cmVra2luZ3xlbnwxfDB8fHwxNjkwNjIyMjEwfDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Zabrudzenia na butach mogą znacznie osłabić strukturę cholewki. Dlatego powinniśmy regularnie czyścić powierzchnię produktów, by służyły nam jak najdłużej. O ile czyszczenie standardowych adidasów najczęściej nie jest problematyczne, to usuwanie zabrudzeń z siateczki stosowanej często w butach sportowych może być sporym wyzwaniem. O czym warto pamiętać w takim przypadku?

Im szybciej pozbędziemy się brudu, tym lepiej

Zaschnięte zabrudzenia mogą być bardzo trudne do usunięcia. Dodatkowo będą one negatywnie wpływać na jakość cholewki, ingerując w jej zewnętrzną strukturę. Dlatego warto usuwać wszelkie pozostałości i brud zaraz po przyjściu do domu. Im dłużej będziemy zwlekać, tym trudniej będzie usunąć plamy i zabrudzenia z obuwia.

Najlepiej profilaktycznie przejrzeć buty po każdym spacerze. Jeśli stwierdzimy występowanie zabrudzeń, możemy usunąć je ręcznie, lub przetrzeć buty wilgotną szmatką. W przypadku, gdy powierzchnia butów jest bardziej zabłocona, możemy usunąć zabrudzenia pod bieżącą wodą.

W jaki sposób czyścić siateczkę?

To delikatny materiał, który bardzo często stosowany jest między innymi w butach sportowych adidas. Siateczka ma usprawnić wentylację kończyn i zmniejszyć ryzyko powstania nieprzyjemnego zapachu. Niestety struktura materiału bardzo często przyciąga zabrudzenia i błoto. W jaki sposób je usunąć?

Jeśli zabrudzenia nie zaschły zbyt mocno, możemy spróbować wypłukać je pod strumieniem wody. Jeśli mamy do dyspozycji delikatną gąbkę lub zmywak, możemy wykorzystać go do usunięcia brudu zalegającego głębiej. W niektórych przypadkach producent udostępnia możliwość wyprania butów w pralce, zawsze jednak przed wykorzystaniem tego sposobu należy upewnić się, czy jest on dozwolony.

Jak czyścić trudne do usunięcia plamy?

Jeśli na powierzchni butów widnieje wyraźny ślad po kawie, winie lub soku owocowym, musimy zastosować detergenty. Najlepiej wybierać preparaty zatwierdzone przez producenta, które nie uszkodzą delikatnej struktury cholewki obuwia. W ten sposób łatwiej wyczyścimy produkty bez żadnych skutków ubocznych.

Buty skechers damskie możemy również przepłukać w roztworze letniej wody i delikatnego detergentu. Jeśli ten sposób nie pomoże, lepiej kupić dedykowany preparat. Choć może on okazać się nieco droższy, z pewnością będzie lepszym wyborem niż inny silny środek, który może zniszczyć cholewkę obuwia.

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Jak wybrać rozmiar drzwi zewnętrznych do domu?

1 lutego 2021

Podjęcie dobrej decyzji w kwestii wyboru drzwi zewnętrznych uzależniona jest od kilku czynników. Brane są pod uwagę właściwości izolacyjne, przeciwwłamaniowe i wygląd. Jednakże pierwszą sprawą, na którą należy zwrócić uwagę…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady