sobota, 24 lutego 2024r.

Jak dbać o zęby? Jakie zabiegi poprawiają wygląd zębów?

photo 1643660527095 bfb19b49994acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3Mnx8ZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjY5NDg3NjE2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Zdrowy i piękny uśmiech ma ogromne znaczenie dla każdego z nas. Ponadto warto dodać, że stan uzębienia ma też wpływ na zdrowie całego organizmu, dlatego, jeśli chcemy zmniejszyć ryzyko zachorowania na różne schorzenia, powinniśmy zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Jak więc prawidłowo należy dbać o zęby, aby były one zdrowe?

Kilka skutecznych sposobów na zdrowe zęby

Jednym z ważniejszych elementów, jeżeli chodzi o higienę jamy ustnej jest regularne szczotkowanie zębów. Poza tym należy pamiętać też o nitkowaniu oraz unikaniu pokarmów, które mogą przyczynić się do rozwoju próchnicy.

Higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna, ale jeśli chcemy jeszcze bardziej zadbać o swoje zęby dobrze jest też odwiedzać gabinet dentystyczny w celu sprawdzenia stanu jamy ustnej. Dzięki temu stomatolog może obejrzeć zęby i w razie potrzeby rozpocząć leczenie. Wczesne wykrycie próchnicy pozwala na skuteczne jej zlikwidowanie i uratowanie zębów.

Do czyszczenia zębów warto używać szczoteczek, których stopień miękkości dostosowany jest do naszych zębów. Nie należy zapominać też o paście do zębów, która powinna mieć RDA poniżej 45 ścieralności. Kwestia ta dotyczy głównie past wybielających.

Jak poprawić wygląd bardzo zniszczonych zębów?

Niestety w niektórych sytuacjach konieczne może okazać się zastosowanie leczenia protetycznego. W tej sytuacji pacjent zazwyczaj ma do wyboru kilka propozycji: korony cyrkonowe, mosty porcelanowe itp. Niekiedy jedynym skutecznym rozwiązaniem jest ekstrakcja zębów i wstawienie implantów.

Aby nie dopuścić do złego stanu uzębienia, należy dbać o swoje zęby, ponieważ w przeciwnym razie koszty leczenia i doprowadzenia zębów do dawniejszego wyglądu mogą być bardzo wysokie. Zasady higieny jamy ustnej trzeba przekazywać także dzieciom, ponieważ dzięki temu ich zęby będą w dobrym stanie i nie będzie konieczne stosowanie leczenia.

Jakie zabiegi pozwalają zadbać o zęby?

Często dbanie o zęby w domowym zaciszu musi być wsparte pewnymi zabiegami stomatologicznymi. Wielu pacjentów przychodzi do gabinetu dentystycznego w celu usunięcia kamienia oraz piaskowania. Jest to oczywiście bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ osadzający się kamień na zębach może doprowadzić nawet do próchnicy.

Ponadto pacjenci decydują się również na wybielanie zębów, co przede wszystkim ma na celu poprawę ich wyglądu. Nawet przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej nie zawsze pomaga zachować taką biel zębów, jaką byśmy chcieli. Z tego powodu często decydujemy się na zabieg wybielania.

https://www.aurident.pl/uslugi/protetyka/korony-cyrkonowe/

Może spodobać Ci się również:

photo 1573523268013 53a9a943ef3ccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMnx8c21vb3RoaWUlMjBqdWljZSUyMGZydWl0c3xlbnwxfDB8fHwxNjQ1NDQ3MTQ1ixlibrb 1.2.1q80w1080

Koktajl bananowy – kto powinien go spożywać, a dla kogo jest niewskazany?

1 marca 2022

Banany smakują rewelacyjnie niezależnie od pory roku. W sklepach i na straganach można je kupić i zimą i latem. Doskonale sprawdzają się, jako samodzielne owoce, ale są tez idealne, jako…

Czytaj więcej