poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.

Jak dobrać wygodny materac? Zadbaj o swój sen

photo 1581404554128 5032fe7874becropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxob3VzZSUyMGZsYXQlMjBiYXRocm9vbXxlbnwxfDB8fHwxNjQ5NzU1NjU5ixlibrb 1.2.1q80w1080

Dobrze dobrany materac gwarantuje zdrowy sen i odpowiedni wypoczynek dla ciała i umysłu. Podczas snu następuje regeneracja sił oraz pełne rozluźnienie mięśni, co ma wpływ na dobre zagospodarowanie energii na następny dzień. Sen przeciętnego człowieka trwa ok 8 godzin na dobę i powinien być jak najrzadziej przerywany, a dobrze dopasowane łóżko z materacem ma na to istotny wpływ.

Najpierw zazwyczaj wybieramy łóżko i dopiero do jego wielkości dobieramy materac do spania. W tym miejscu warto zaznaczyć, że materace różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale również innymi parametrami wpływającymi na indywidualne potrzeby kupującego. Dlatego ważne jest, by w sposób właściwy dobrać taki model materaca, który idealnie będzie pasował  i do łóżka i do człowieka.

Jaki materac wybrać: twardy, czy miękki?

Materac o odpowiedniej strukturze musi być dopasowany do wagi i wzrostu człowieka. Nieprawda jest, że im twardszy materac tym lepszy. Waga człowieka jest wyznacznikiem tego, jaką nośność materaca wybrać. Współcześnie tworzone materace mają różny poziom twardości, co jest wynikiem wielu lat badań nad tym właśnie aspektem.

Materac powinien być dopasowany do wagi człowieka oraz do krzywizny kręgosłupa. Również wzrost ma tu znaczenie. Osoby o wadze mniejszej niż 80 kg powinny wybierać bardziej miękkie modele. Pamiętać też warto, że siła nośna zależy również od wzrostu, a to oznacza, że materac musi być co najmniej 20 cm dłuższy od leżącego na nim człowieka.

Materac dopasowany idealnie do ulubionej pozycji śpiącego?

Wydawałoby się, że pozycja, w jakiej najczęściej śpimy nie ma wpływu na wybór materaca. Nic bardziej mylnego. Osoby, które lubią spać na boku muszą wybrać taki model, by krzywizna kręgosłupa była prawidłowa i przyjęła linię prostą. Dlatego też warto przetestować przed zakupem materac i wybrać najbardziej elastyczny model.

Dla osób, które śpią na wznak lub na brzuchu wybór odpowiedniego materaca jest teoretycznie prostszy. Ciężar ciała jest równo rozłożony i zwrócić uwagę należy na to, aby kręgosłup w odcinku lędźwiowym nie wyginał się za bardzo. Twardsze modele materaców dla takich osób będą bardziej odpowiednie.

Indywidualne preferencje, czyli wybieramy to, co nam pasuje

Mając na uwadze powyższe argumenty, teoretycznie powinniśmy wybierać idealnie technicznie dopasowany materac. Jednakże ludzie mają też osobiste preferencje i nie zawsze to co odpowiednie technicznie będzie dawało komfort psychiczny. Dobry sen zależy również od tego aspektu, a tym samym warto wypośrodkować potrzeby i wymagania własnego ciała i wybrać odpowiedni model.

Może spodobać Ci się również:

Marketing relacji co to? Dlaczego ta forma marketingu jest skierowana dla wszystkich firm?

1 stycznia 2022

Zarządzanie firmą to szereg czynności, o których należy pamiętać. Co więcej, ogromną rolę odgrywa tutaj marketing, co ma istotne znaczenie dla każdego biznesu. Jeżeli zależy nam na tym, aby przedsiębiorstwo…

Czytaj więcej