Jak leczenie laserowe pomaga w leczeniu trądziku różowatego?
Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z chorobą skóry zwaną trądzikiem różowatym, wie, jak uciążliwe jest to schorzenie. Zewnętrzne objawy na skórze (plamy, krosty) mogą być krępujące, a czasem nawet bolesne. Trądzik różowaty pojawia się w wieku dojrzałym i leczony zwykłymi preparatami ma tendencję do nawrotów.
Warto poszukać zatem lepszej metody leczenia, a tu wyraźnie przoduje laserowe usuwanie trądziku. Kraków jest dużym miastem, gdzie wielu pacjentów dermatologicznych szuka pomocy w odpowiednio wykwalifikowanych klinikach.
Dlaczego laserowe metody stają się tak popularne?
Laser niewątpliwie ma coraz poważniejszą rolę w zabiegach kosmetycznych. Popularność swą zawdzięcza przede wszystkim wysokiej efektywności. Leczenie trądziku tradycyjnymi preparatami często wiąże się tylko z usuwaniem objawów, natomiast metodą laserową można dotrzeć do głębokiej warstwy skóry, a tym samym pozbyć się choroby na długo.
W dermatologii laser jest wykorzystywany obecnie wszechstronnie. Poza trądzikiem różowatym laserowo usuwane są blizny, przeprowadza się laserową depilację lub efektywnie poprawiany jest wygląd skóry. Wśród zabiegów laserowych dużą popularnością cieszą się szczególnie te, które widocznie odmładzają i likwidują pierwsze oznaki starzenia.
Kiedy pacjent z trądzikiem różowatym może skorzystać z laserowego leczenia?
Do leczenia laserowego kwalifikuje dermatolog lub wykształcony kosmetolog. Ważny jest stan zdrowia pacjenta, a także brak stanów zapalnych. Jeśli takowe są, przed użyciem lasera, lekarz ordynuje antybiotykoterapię lub maść sterydową, by wyleczyć ogniska zapalne. Dopiero po tym fakcie wprowadzane jest leczenie laserowe.
W klinice medycyny estetycznej dobierany jest rodzaj lasera i parametry naświetlania skóry do indywidualnych uwarunkować pacjenta. Istotne zatem w kwalifikacji do zabiegu laserowego jest to, aby pacjent nie był uczulony na działanie lasera.
Jak wygląda laserowe leczenie trądziku różowatego?
Sam zabieg trwa ok. 10 – 15 minut, jest bezbolesny, choć niezbyt przyjemny. Kosmetolog, używając serii impulsów świetlnych, dociera do głębokich warstw skóry, gdzie celuje w czerwone, obrzęknięte naczynia krwionośne, pomagają pozbyć się czerwonych plam, które są znakiem rozpoznawczym trądziku różowatego. Promień laserowy przywraca wewnętrzną strukturę skóry do prawidłowego funkcjonowania.
Zanim nastąpi właściwy zabieg w gabinecie, należy się do tego przygotować na użycie promieni laserowych. W związku z tym kilka tygodni przed zabiegiem należy odstawić chemiczne preparaty kosmetyczne, a wdroży łagodne hipoalergiczne kremy.
Może spodobać Ci się również:
Posiadając w swoich zbiorach antyki, warto wiedzieć jaką mają wartość. Dla wielu miłośników staroci wartość sentymentalna to najważniejsza rzecz, jednak profesjonalny rzeczoznawca jest w stanie oszacować również wartość majątkową. Po…
Czytaj więcej