sobota, 27 lipca 2024r.

Jak pomóc psu w upały? O te aspekty szczególnie warto zadbać

photo 1616046592317 40ba44dded88cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxN3x8dmV0JTIwYnVsbHRlcnJpZXJ8ZW58MXwwfHx8MTcwOTMyOTI2Mnwwixlibrb 4.0.3q80w1080

Wysokie temperatury mogą dać się we znaki również naszym czworonożnym przyjaciołom. Niektóre rasy psów znoszą upały bardzo źle, dlatego powinniśmy zrobić w tym czasie wszystko, by ulżyć w ich cierpieniu. Zwłaszcza że wystarczy zachować kilka prostych kroków, by zwierzę poczuło się lepiej. O czym warto pamiętać?

Podczas upałów chce się pić

Regularne uzupełnianie miski z wodą w czasie upałów ma kluczowe znaczenie, ponieważ zwierzę będzie bardzo często do niej zaglądać. Wysokie temperatury wzmagają procesy pocenia, podczas których pies traci wodę oraz elektrolity. Dlatego stałe uzupełnianie płynów będzie mieć kluczowe znaczenie podczas upalnej pogody.

Przychodnia weterynaryjna kraków zaleca również odpowiedni dobór karmy w czasie słonecznej pogody. Warto postawić na produkty mokre, które jednocześnie dostarczą cennych substancji odżywczych i pomogą nawodnić organizm pupila. Możemy także zadbać o dodatkowe suplementy i witaminy, które uzupełnią niedobory niektórych substancji w organizmie psa.

Przygotuj pupilowi odpowiednie miejsce

Jeżeli mamy możliwość, na czas upałów najlepiej schować psa w domu. Wewnątrz budynku może być znacznie chłodniej niż na zewnątrz, co ułatwi pupilowi przetrwanie wysokich temperatur. To szczególnie istotne w przypadku raz z długą sierścią, która bardzo często potęguje uczucie nadmiaru ciepła. Jeżeli temperatura przy legowisku nadal jest wysoka, można wyłożyć je wilgotnymi szmatkami, które obniżą temperaturę.

W upalny dzień można przygotować zwierzęciu kąpiel. Warto jednak uważać z temperaturą wody – zbyt zimna ciecz może wywołać szok termiczny u psa. Kąpiel pomaga obniżyć temperaturę ciała i zapewni zwierzęciu komfort w czasie wysokich temperatur. Przy okazji możemy zastosować szampon przeciw pchłom i kleszczom, który pomoże wyeliminować insekty ze skóry zwierzęcia.

Nie zapominaj o spacerach

W upalny dzień pies nie będzie miał ochoty na spacer, choć wieczorem temperatura może być znacznie niższa. Weterynaria z Krakowa zaleca zachować regularny tryb wyjść z psem, mimo nieco mniej sprzyjających warunków pogodowych. Przedstawiciele dużych ras psów będą domagać się spaceru, nawet przy wysokiej temperaturze. Warto jednak poczekać, aż zrobi się chłodniej i wtedy wyjść na przechadzkę z psem. Spacer pomaga nawiązać więź z pupilem i korzystnie wpłynie na samopoczucie zwierzęcia oraz jego pana. Dobrze jest różnicować przebieg trasy, by zwierzę nie odczuwało zmęczenia oraz znudzenia.

Może spodobać Ci się również:

photo 1625465403862 7faf8d371a1acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzN3x8cGxhc3RpYyUyMG1vbGRpbmd8ZW58MXwwfHx8MTcwMTM3ODI1MHwwixlibrb 4.0.3q80w1080

Termoformowanie, a transport. Jaki wpływ ma termoformowanie na transport?

1 listopada 2023

Transport to nieodzowny element działania zakładów produkcyjnych na całym świecie. W czasie tego procesu ważne jest nie tylko samo przewożenie towarów, ale też ich należyte zabezpieczenie. Wiele przewożonych ładunków wymaga…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady