sobota, 24 lutego 2024r.

Jak prawidłowo nosić smoking i dobrze wyglądać

photo 1612088179423 2f2638c86db1cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0Mnx8c3VpdCUyMGdyZWVufGVufDF8MHx8fDE2NDI0MTc2NDUixlibrb 1.2.1q80w1080

Dopisek „black tie” widniejący na zaproszeniu okolicznościowym może wzbudzić strach nawet u najbardziej odważnych elegantów. Dzięki coraz rzadszej naturze formalnych wydarzeń gdzie panowała stylistyka Jamesa Bonda, skromny smoking stał się czymś w rodzaju modowego przeżytku, pojawiając się coraz rzadziej. Jednakże, ze względu na to, że takie okazje się jednak pojawiają, warto wiedzieć, jak nosić elegancki smoking i dlaczego warto go sobie sprawić?

W świecie mody męskiej smoking na miarę jest takim strojem formalnym, który podnosi poziom elegancji, choć najwyższą jej formą zawsze będzie frak. Garnitur, nawet najbardziej elegancki plasuje się hierarchicznie najniżej. Jednakże, by smoking wywarł najlepszy efekt, mężczyzna powinien wiedzieć, z czym go połączyć, jakie buty wybrać i jak się zaprezentować.

Koszula – element kluczowy dla uzyskania eleganckiego efektu

W wersji najbardziej klasycznej trzeba pamiętać, że zwykła biała koszula biznesowa ze smokingiem się nie łączy zbyt dobrze, niezależnie od tego, jak dobrej jest jakości. Zamiast tego mężczyzna powinien zainwestować w koszulę smokingową, która posiada odpowiedni krój kołnierzyka i ukryte pod plisą guziki. Istotne też są mankiety, koniecznie dostosowane do noszenia spinek.

W wersji nowoczesnej kołnierzyk koszuli może być klasyczny, niekoniecznie dostosowany do muchy. W nowoczesnym stylu dopuszczalne są również mankiety koszuli, których guziki imitują spinki. Natomiast nadal obowiązuje zasada guzików schowanych pod plisą i bezapelacyjnie kolor koszuli powinien być biały.

Buty do smokingu – jakie wybrać?

Buty do smokingu niezależnie, czy zachowujemy styl klasyczny, czy też idziemy w nowoczesność, muszą być skórzane o najwyższej jakości. Jest to oczywiście pewna inwestycja, ale pamiętać warto, że na elegancki wygląd składa się wszystko. Buty to ten element, który wyraźnie zwraca uwagę.

Do smokingu pasują idealnie tradycyjne oxfordy. Są to buty minimalistyczne, które nie posiadają żadnych ozdób. Najbardziej eleganckie mają klasyczną sylwetkę, czarny kolor i są lakierowane.

Dodatki tworzą elegancki wygląd

Do butów bezwzględnie należy założyć wysokiej jakości czarne skarpetki z jedwabiu lub kaszmiru. Naprawdę, nie ma nic gorszego niż oglądanie kolorowych skarpet pod smokingowymi spodniami!

Do smokingu idealnie pasuje mucha, najlepiej zawiązywana, wykonana ze sztywnej satyny. Dla tych, którzy nie potrafią wiązać muchy, jest wiele ofert gotowych produktów, które można odpowiednio dopasować. Klasycznie mucha powinna być czarna, choć ostatnie trendy wskazują na pewną ekstrawagancję w doborze jej koloru i tkaniny.

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Jak przeprowadzić generalny remont mieszkania?

1 maja 2021

Raz na kilka lat każde mieszkanie wymaga pewnych prac renowacyjnych. Potrzebne jest pomalowanie przybrudzonych ścian, wymiana armatury kuchennej lub łazienkowej i ogólne odświeżenie wnętrz. Takie prace nie wymagają specjalistycznych zabiegów,…

Czytaj więcej