środa, 22 maja 2024r.

Jak zabezpieczyć nowy samochód przed kradzieżą? Skuteczne metody chroniące samochód przed kradzieżą

photo 1647866711039 678ab690a98fcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8Z3BzJTIwY2FyfGVufDF8MHx8fDE2Njc1MTUzNzIixlibrb 4.0.3q80w1080

Kupiłeś nowy samochód i zastanawiasz się, jak go zabezpieczyć przed kradzieżą? Sama decyzja o zabezpieczeniu auta to bardzo dobry krok, jednak wciąż pozostaje ten dylemat, co wybrać, żeby pojazd był naprawdę bezpieczny. Niestety nowe samochody cieszą się dużą popularnością wśród złodziei dlatego, trzeba pamiętać tutaj o dobrym zabezpieczeniu.

Jakie zabezpieczenie samochodu jest skuteczne?

Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje auta przed kradzieżą i mieć pewność, że ta forma zabezpieczenia będzie skuteczna, musisz wybrać to, co jest najlepsze na rynku. Oczywiście najlepsze zabezpieczenie samochodowe znajdujące się na pierwszym miejscu to nadajnik GPS, który daje pewność, że w każdej chwili będziemy mogli namierzyć auto. Dobry GPS jest więc podstawą i musi znaleźć się w każdym samochodzie.

Kolejną możliwością jest tutaj odcięcie zapłonu w samochodzie. Urządzenie, które na to pozwala, nazywa się immobolizer. Jest to dobra i chętnie wybierana przez kierowców metoda.

W momencie, kiedy złodziej nie będzie mógł uruchomić auta, zrezygnuje z jego kradzieży. Jest to dobry krok, jeśli chcemy się uchronić przed nowoczesnymi metodami kradzieży na walizkę, czy gameboya.

Czy kradzież może spotkać każdego właściciela samochodu?

Niestety każdy może zostać okradziony, chociaż najczęściej kradzione są nowe samochody. Pomimo że często za kradzieżą stoją grupy przestępcze, to przestępstwa tego może dokonać osoba nienależąca do takiej grupy. Oznacza to, że każde auto może zostać skradzione bez względu na rok produkcji, czy markę.

Stosowanie się do zasad bezpieczeństwa i podążanie za nowoczesnymi rozwiązaniami, jeżeli chodzi o zabezpieczenia antykradzieżowe jest najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu będziemy mieli większą pewność, że nasze auto będzie bezpieczne.

Kto może pomóc w zabezpieczeniu auta przed kradzieżą?

W momencie, kiedy nie wiesz, jakie zabezpieczenie będzie w Twoim przypadku najlepsze, możesz skorzystać z porady specjalistów. W ten sposób uzyskasz fachową wiedzę dotyczącą tego, co warto wybrać.

Co więcej, właściciele samochodów mogą skorzystać też z pomocy w montażu poszczególnych urządzeń zabezpieczających. Nie trzeba wtedy samodzielnie zajmować się montażem, a można zlecić to komuś innemu.

Wiele takich firm oferuje również usługę stałego monitoringu, co jest naprawdę ogromnym udogodnieniem. Pozwala to na szybkie odnalezienie samochodu, gdy dojdzie do jego kradzieży. Ponadto mamy tutaj pewność, że auto jest pod stałą kontrolą specjalistów.

Może spodobać Ci się również:

photo 1507882690564 a51298183825cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxncHMlMjBjYXJ8ZW58MXwwfHx8MTY2NzUxNTM3Mgixlibrb 4.0.3q80w1080

Kupiłam samochód – co dalej? O czym należy pamiętać tuż po zakupie samochodu?

1 listopada 2022

Zakup samochodu zawsze wiąże się z koniecznością dopełnienia pewnych formalności. Co więcej, oprócz spraw papierkowych należy również zadbać o odpowiednie wyposażenie nowego samochody, gdyż od tego będzie zależał komfort korzystania…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady