poniedziałek, 27 czerwca 2022r.

Jakie firanki do pokoju dziennego?

unnamed file 2

Mimo że firanki od jakiegoś czasu zeszły na dalszy plan, bo obecnie zdecydowanie dużo popularniejsze są rolety, trzeba przyznać, że mogą stanowić świetną dekorację wnętrza i nie warto z nich rezygnować. Firanki mogą nie tylko ocieplić aranżację, ale również doskonale zamaskować mało estetyczne okna, rury czy grzejniki. Jakie firanki będą dobrym rozwiązaniem do salonu?

Firanki w pokoju dziennym 

Salon jest pomieszczeniem, które pełni wiele funkcji, dlatego aranżacja musi być bardzo dobrze przemyślana. Firanki do pokoju dziennego przede wszystkim muszą być dopasowane do jego wystroju, czyli koloru ścian, mebli oraz podłogi. W przypadku, gdy zależy nam na spójnym, minimalistycznym wnętrzu, idealnie sprawdzą się piękne firany do pokoju utrzymane w jasnych barwach. Takie osłony okienne nie będą zaburzać aranżacji, jednocześnie będą stanowić doskonałą barierę przed ciekawskimi przechodniami czy sąsiadami. 

Jeżeli zamysł aranżacyjny przewiduje kontrasty i zależy nam na wyeksponowaniu okna, wówczas lepiej sprawdzą się zasłony w bardziej odważnych barwach oraz wzorach. Kolor firanek powinien oczywiście dobrze współgrać z pozostałymi elementami wyposażenia. 

Długie czy krótkie?

Firanki są dostępne nie tylko w wielu wzorach i kolorach, ale także o różnych długościach. W pokoju dziennym najlepiej sprawdzą się długie, takie prezentują się bardzo elegancko, stylowo, sprawiają, że wnętrze nabiera niebanalnego, oryginalnego charakteru. 

Krótkie firanki lepiej wyglądają w takich pomieszczeniach, jak kuchnia. Choć w dzisiejszych czasach z powodzeniem można zastąpić je roletami rzymskimi, które słyną ze swojej piękniej stylistyki. W zasadzie nie ma jednoznacznej reguły, która sugerowałaby długość firanek w poszczególnych pomieszczeniach, jest to kwestia indywidualnych potrzeb oraz upodobań.

W jakim wzorze?

Kolejną bardzo istotną kwestią jest wzór firan, w tym wypadku największą rolę odgrywa nasz gust, przy czym muszą być one dopasowane to wystroju wnętrza. W minimalistycznych, jasnych przestrzeniach można zaszaleć ze wzorami i wybrać takie w odważnym stylu. Natomiast gdy zdecydujemy się na zastosowanie w pokoju dziennym wzorzystej tapety, wówczas firanki powinny być jednobarwne. Zasada jest prosta, jeżeli ściany są jednobarwne, firanki i zasłony mogą być wzorzyste, jeżeli we wnętrzu zostało zastosowanych dużo intensywnych wzorów czy kolorów, lepiej wybrać takie o gładkiej fakturze.

Dobór odpowiednich firanek wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać, gdyż trzeba wziąć pod uwagę dużo czynników. Jest to jednak świetna ozdoba okna, którą bez wątpienia warto zastosować w pokoju dziennym.

Może spodobać Ci się również:

Krakowianie wybrali! W tym sezonie najmodniejsza pizza z oscypkiem!

Krakowianie wybrali! W tym sezonie najmodniejsza pizza z oscypkiem!

30 listopada 2019

Jak myślicie? Jaka pizza jest najpopularniejsza w tym sezonie? Hawajska z kawałkami ananasa, wegańska, odpowiadająca potrzebom coraz większej części społeczeństwa, czy też może zupełnie odwrotnie i to pizza pełna mięsa…

Czytaj więcej