poniedziałek, 27 czerwca 2022r.

Kiedy trzeba wybrać dermatologa, a kiedy wystarczy wizyta u kosmetyczki?

photo 1566663188515 cded082fcc03ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Dermatolog to lekarz zajmujący się schorzeniami skóry. Jeśli dolegliwości są znaczne, a objawy wskazują na chorobę, to tylko lekarz jest w stanie dobrze zdiagnozować problem i przepisać odpowiednie medykamenty. W takiej sytuacji zdecydowanie w pierwszej kolejności należy skontaktować się ze specjalistą.

Bywają jednak sytuacje, kiedy niekonieczna jest wizyta u lekarza, a wystarczy profesjonalny i dobrze wyposażony salon kosmetyczny. Kosmetologia dzięki wprowadzaniu coraz to nowszych rozwiązań technologicznych oferuje nawet dość skomplikowane zabiegi.

Kiedy warto skorzystać z zabiegów kosmetycznych?

Wszystkie zabiegi poprawiające kondycję i urodę skóry to domena kosmetologów. Do nich należy laserowe fotoodmładzanie i ujędrniane skóry, a także wyrównywanie kolorytu i niwelowanie efektów starzenia. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym mogą pomóc w zahamowaniu tych objawów.

W wielu przypadkach przemęczenie oraz stres również zostawiają swoje piętno na skórze i pomimo codziennej pielęgnacji efektów tego stanu można się pozbyć tylko przez wykonanie profesjonalnych zabiegów. Szczególnie warte uwagi są laserowe zabiegi kosmetyczne, ze względu na szybkie i skuteczne, a na dodatek zupełnie bezbolesne niwelowanie wszelkich defektów.

Leczenie schorzeń u kosmetologa, czy jest to możliwe?

 Nie tylko zabiegi związane z urodą mogą być wykonywane w gabinecie kosmetycznym. Częstym schorzeniem dermatologicznym leczonym u kosmetyczki jest trądzik zwykły lub różowaty. W przypadku tego drugiego istotne jest to, że można wyleczyć chorobę, a nie tylko zaleczyć objawy.

Do leczenia trądziku różowatego także używa się lasera. Jego głównym działaniem jest wniknięcie w głąb skóry i przywrócenie promieniami prawidłowego jej działania. W efekcie trądzik różowaty zostaje całkowicie wyeliminowany już po kilku zabiegach kosmetycznych.

Kosmetyki, pielęgnacja i salon kosmetyczny – jak wybrać?

Zadbana skóra ma naturalny odcień oraz blask. Doskonałe efekty można uzyskać dzięki odpowiedniej pielęgnacji kosmetykami dopasowanymi do rodzaju cery. Istotny wpływ na zdrową skórę ma również odpowiednia dieta bogata w witaminy i minerały.

W taki sposób dbając o zdrowie można uzupełnić je zabiegami kosmetycznymi. Opóźni to procesy starzenia oraz przyspieszy regenerację skóry. Regularne wizyty u kosmetycznie nie tylko służą dobremu wyglądowi, ale również mają wpływ prozdrowotny. Doświadczony kosmetolog jest w stanie szybko zidentyfikować potencjalne zmiany chorobowe skóry i wówczas sam skieruje klienta do dermatologa.

Może spodobać Ci się również:

Klimatyzacja w Krakowie - czy może wspomóc w walce ze smogiem?

Klimatyzacja w Krakowie – czy może wspomóc w walce ze smogiem?

30 listopada 2019

Kraków wciąż jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. Smog dusi ludzi nie tylko w okresie zimowym, ale również latem, gdy używamy klimatyzacji. Czy można za jej pomocą walczyć…

Czytaj więcej