czwartek, 02 lutego 2023r.

Koktajl warzywny – niezbędny element diety osób aktywnych fizycznie

photo 1512378925182 51b392b03b98cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0MHx8cGx1bSUyMGp1aWNlfGVufDF8MHx8fDE2NjQ1NTQ0ODIixlibrb 1.2.1q80w1080

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, aby dłużej cieszyć się zdrowiem. Osoby uprawiające sport wyczynowy lub te, które dbają o fizyczną sprawność zupełnie prywatnie, zwykle stosują również odpowiednią dietę. Dobrze zbilansowany, pełen właściwości energetycznych, witamin i minerałów jadłospis jest tu kluczowy.

Nie zawsze jest czas, szczególnie rano lub w porze podwieczorku, by zrobić sobie pełnowartościowy posiłek. To doskonałym pomysłem staje się odpowiednio skomponowane zielone smoothie albo koktajl warzywny. Niewątpliwie dobrym uzupełnieniem każdej diety są także świeże owoce.

Dlaczego koktajl z warzyw jest tak ważny w zdrowej diecie?

Smoothie lub koktajl z warzyw wpływa na organizm niezwykle korzystnie. Poprawia działanie układu trawiennego i reguluje pracę jelit, co przekłada się na ogólny stan zdrowia. Warzywa z dużą zawartością błonnika w diecie dla sportowców wpływają na utrzymanie prawidłowej wagi i gwarantują lepsze przyswajanie innych mikroelementów.

U osób aktywnych ważna jest również odporność na ataki różnych patogenów, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Warzywa i owoce to wielkie bogactwo witamin, zwłaszcza witaminy C, która wpływa na dobre funkcjonowanie układu immunologicznego. Kluczowe jest, aby w zimnych miesiącach tego elementu w organizmie nie zabrakło.

Sok warzywny zdrowy dla ciała i umysłu

Korzyści ze spożywania koktajli warzywnych i owocowych smoothie jest wiele, ale nie tylko służą zdrowiu psychicznemu. Wpływają też na umysł. Warzywa i owoce zawierają mnóstwo przeciwutleniaczy i flawonoidów, które mają pozytywnie działanie na układ nerwowy. Poprawia to pamięć, koncentrację, a także zapobiega pojawieniu się wielu chorób, w tym Alzheimera.

W trakcie uprawiania sportu niezbędne jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości tlenu. Dobry przepływ życiodajnego składnika, który gwarantuje codzienna porcja warzyw, sprawia, że mózg jest dobrze natleniony i zawsze gotowy do kreatywnej pracy.

Soki i koktajle z warzyw na dobry początek dnia

Energia do pracy przez cały dzień jest tak samo ważna, jak energia do uprawiania sportu. Osobom aktywnym fizycznie lub dużo pracującym zaleca się uzupełnianie magnezu. Zamiast suplementować składnik sztucznie, warto sięgnąć po naturalne soki lub koktajle.

Kiedy szybki tryb życia powoduje stres i przemęczenie. Codzienna porcja warzyw oraz owoców nie tylko ma zbawienny wpływ na poprawę samopoczucia, ale również jest doskonałym uzupełnieniem energii w ciągu dnia. Istotne przy tym jest, że przepisów na pyszne koktajle jest nieograniczona ilość i każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Szlifierka wielofunkcyjna – jaką kupić? Jakie korzyści płyną z zakupu takiego urządzenia?

1 sierpnia 2021

Urządzenia wielofunkcyjne dają nam mnóstwo możliwości, przez co możemy używać jedną maszynę do różnych rodzajów prac. Na rynku dostępnych jest wiele modeli szlifierek wielofunkcyjnych, jednak nie wszystkie z nich są…

Czytaj więcej