poniedziałek, 15 lipca 2024r.

Kredyt na rozruch firmy – o czym pamiętać biorąc go i spłacając

Kredyt na rozruch firmy - o czym pamiętać biorąc go i spłacając

Otwierając firmę, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakich nakładów pieniężnych wymaga odpowiednie wyposażenie, początkowe inwestycje lub zakup materiałów. Każdy świeżo upieczony właściciel firmy jako wybór ma wykorzystanie swoich oszczędności lub zwrócenie się o finansowanie zewnętrzne do banków, które mają w swojej ofercie kredyty dla firm wchodzących na rynek.

 

Czy łatwo jest uzyskać kredyt bankowy na start firmy? 

 

Bank udzieli nam kredytu na rozruch firmy dopiero w momencie, kiedy będzie absolutnie pewny, że spłacimy całą kwotę z uwzględnieniem uzgodnionych w umowie odsetek. Firma, która dopiero rozpoczyna swoją działalność, jest w trudnej sytuacji. Polityka kredytowa wobec firm jest restrykcyjna, a my – nie posiadając historii kredytowej – będziemy musieli udowodnić kredytodawcy, iż firma skorzysta na tym kredycie i w dłuższym czasie środki pozwolą nam rozwinąć działalność. Sam plan rozwoju przedsiębiorstwa nie wystarczy na przyznanie kredytu bez względu na to, w jak dochodowej branży otwieramy przedsiębiorstwo. Najczęściej jedyną możliwością jest otrzymanie kredytu zabezpieczonego przez kredytobiorcę. Zabezpieczeniem mogą być własne środki pieniężne, hipoteka bądź gwarant, który zabezpieczy nasz kredyt. 

 

Jak wybrać odpowiednią ofertę kredytu dla firm? 

 

Obecnie rynek kredytów firmowych jest bogaty w oferty wszelkiego rodzaju. Szczególnie zauważalne jest to w dużych polskich miastach. Dla przykładu, szukając oferty kredyt dla firm Wrocław, możemy natrafić na propozycje każdego banku obecnego na rynku, a nawet na ofertę z dodatkową współpracą z firmami, które specjalizują się w gwarancjach bankowych. Głównym czynnikiem, który powinien nas interesować przy wyborze odpowiedniego kredytu, jest oprocentowanie oraz prowizja banku za udzielenie kredytu. Koszta te różnią się w zależności od wnioskowanej kwoty (im więcej chcemy pożyczyć, tym mniejsze koszta), oraz okresu spłaty (im dłużej spłacamy, tym większe opłaty nas czekają). By mieć odpowiedni wgląd w całe spektrum ofert, szczególnie w miastach takich jak Wrocław,  warto skorzystać z usług doradztwo finansowe Wrocław, by z pomocą wyspecjalizowanych doradców dobrać ofertę skrojoną do naszych potrzeb.

 

Co wziąć pod uwagę spłacając kredyt firmowy 

 

Korzystając z kredytu firmowego, musimy wziąć pod uwagę, czy miesięczne rata naszego kredytu nie jest zbyt obciążająca nasze konto firmowe. W końcu kredyt ma pomóc nam w rozruchu firmy, a nie spowolnić jej wzrost. Gdy obawiamy się, że miesięczne stałe raty kredytu mogą być zbyt duże, warto zwrócić uwagę na inne alternatywne źródła finansowania przez banki takie jak firmowa karta kredytowa lub limit odnawialny w rachunku. Dzięki takiemu rozwiązaniu firma ma stały dostęp do dodatkowej gotówki oraz swobodę korzystania z niej. Możemy z takiego limitu bądź karty korzystać tylko wtedy, kiedy wymaga tego sytuacja, a mechanika spłaty jest w tym przypadku również bardziej elastyczna. 

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Naturalny makijaż – jakie kosmetyki? Jaki wpływ na cerę mają naturalne kosmetyki?

1 sierpnia 2021

Makijaż wielu kobietom pozwala poczuć się bardziej komfortowo. Często cera nie zawsze jest taka, jak powinna być, a więc delikatny make-up jest tutaj najlepszym rozwiązaniem. Jednak, decydując się na codzienny…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady