niedziela, 16 czerwca 2024r.

Kupno mieszkania – na co zwrócić uwagę wybierając nieruchomość z rynku pierwotnego?

unnamed file 3

Zakup mieszkania to ogromna inwestycja, która zazwyczaj pochłania większość, jak nie wszystkie nasze oszczędności. Co więcej, zazwyczaj decydujemy się na zaciągnięcie kredytu bankowego, co znacząco obciąża nasz budżet i to na lata. To, dlatego decyzja dotycząca zakupu nieruchomości, powinna być bardzo dobrze przemyślana. Jak kupić mieszkanie z rynku pierwotnego? Na co zwrócić uwagę podczas takich zakupów.

Po pierwsze deweloper

Zanim w ogóle zaczniemy przeglądać oferty poszczególnych mieszkań, warto zwrócić uwagę na firmy deweloperskie. Nie każdy deweloper będzie godny naszej uwagi i to z bardzo różnych względów. Tak, więc warto w pierwszej kolejności zrobić rozeznanie, aby móc nawiązać współpracę z firmą o dobrej kondycji finansowej, która posiada pozytywne opinie wśród poprzednich klientów. W ten sposób będziemy mieć pewność, że mieszkanie będzie wykonane zgodnie z planem, na czas, a deweloper nie ulotni się z naszymi pieniędzmi. 

Najlepiej złożyć wizytę na jedynym z osiedli budowanych przez wybranego dewelopera, aby zapoznać się ze stylem budownictwa oraz okolicą. 

Lokalizacja

Lokalizacja to w zasadzie jeden z najważniejszych czynników, który zazwyczaj decyduje o kosztach, jakie poniesiemy za zakup wybranej nieruchomości. Im lepiej zlokalizowane nowe mieszkania na sprzedaż Lublin, tym będzie ono droższe. 

Lokalizacja musi być dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań naszej rodziny. Zastanówmy się, czy będziemy w stanie dojeżdżać codziennie do pracy i odwozić dzieci do szkoły, czy logistycznie będzie można pogodzić wszystkie obowiązki. Czasami lepszym rozwiązaniem będzie nieco mniejsze mieszkanie, ale zlokalizowanie bliżej centrum, niż duży apartament, do którego dojazd będzie pozostawiał wiele do życzenia. Codzienne stanie w korkach z czasem, może wyprowadzać z równowagi.

Układ mieszkania

Podczas wyboru mieszkania ważną kwestią powinien być również układ pomieszczeń. W końcu od niego w dużej mierze będzie zależeć komfort i wygoda użytkowania mieszkania. Zwrócić więc uwagę na położenie mieszkania względem stron świata, piętro, możliwość późniejszej przebudowy. Wybierajmy się na oglądanie mieszkania o różnych porach dnia, dzięki temu będziemy w stanie dostrzec więcej szczegółów. 

Formalności

Nie można zapominać również o formalnościach. W tym wypadku najważniejszą kwestią będzie umowa z deweloperem, która będzie składać się z umowy przedwstępnej oraz końcowej. Warto zapoznać się z nią bardzo dokładnie, dobrym pomysłem będzie skonsultowanie jej treści z zaprzyjaźnionym prawnikiem lub radcą prawnym. Ostrożności nigdy za wiele. 

 

Może spodobać Ci się również:

Kratki wentylacyjne jako elementy skutecznej wentylacji w domu

1 stycznia 2022

Wentylacja w domu to podstawowa i obowiązkowa instalacja, która dba o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Najchętniej wybieramy wentylację grawitacyjną, która polega na wykorzystaniu różnicy między ciepłym (zużytym) i zimnym powietrzem.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady