czwartek, 07 listopada 2024r.

Paradontoza – ile kosztuje leczenie?

unnamed file 1

Periodontologia jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem chorób przyzębia takich jak paradontoza, ale nie tylko. Nie każdy dentysta będzie w stanie wyleczyć zapalenie dziąseł, dlatego w niektórych przypadkach stomatolog ogólny kieruje pacjenta do innego specjalisty. Ile kosztuje leczenie paradontozy i na czym polega?

Paradontoza, czyli co?

Paradontoza jest chorobą przyzębia, charakteryzuje się przede wszystkim krwawieniem dziąseł, ale nie tylko, bo jej objawy mogą być bardzo różne. Zapalenie przyzębia może bowiem objawiać się także nieświeżym oddechem, zaczerwienieniem dziąseł, osunięciem się szyjek zębowych, nadwrażliwością na zmiany temperatury. 

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nieleczona paradontoza, może być przyczyną utraty zębów. Lekarz stomatolog zajmujący się leczeniem tego typu schorzeń to periodontolog Kraków. W specjalistycznym gabinecie dentysta wykona diagnozę za pomocą nowoczesnych sond. 

Leczenie zapalenia przyzębia

Jeżeli paradontoza zostanie zdiagnozowana w odpowiednim czasie, wówczas jej leczenie nie będzie uciążliwe, ani długotrwałe. Pierwsze działania mające na celu wyleczenie zapalenia przyzębia to usuwanie kamienia i osadu nazębnego. Niekiedy trzeba będzie wyleczyć także powstałe ubytki. 

Płytka nazębna jest odpowiednio zabezpieczana przed ponownym pojawieniem się osadu. Oczywiście bardzo istotną rolę odgrywa właściwa pielęgnacja zębów tj. ich regularne szczotkowanie oraz korzystanie z zabiegów usuwania kamienia.

W przypadku, gdy stadium rozwoju choroby jest bardziej zaawansowane, wymagana jest większa interwencja. Niekiedy niezbędne jest usunięcie zawartości kieszonek zębowych, a nawet interwencja chirurgiczna. 

Jak można zapobiec paradontozie?

Ze względu na to, że głównym winowajcą rozwoju choroby przyzębia jest nieprawidłowa higiena jamu ustnej, bardzo ważnym aspektem jest regularnie szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku.

Rozwojowi paradontozy sprzyja także palenie papierosów, nadużywanie alkoholu oraz różnego rodzaju choroby współistniejące typu cukrzyca, spadek odporności, niewydolność krążenia, wahania hormonalne. 

Ponieważ na początku choroba może przebiegać bezobjawowo, warto co jakiś czas samodzielnie kontrolować stan uzębienia i regularnie chodzić na wizyty do stomatologa. W ten sposób będziemy w stanie w porę zareagować na pojawienie się problemu. Piękny i zdrowy uśmiech to nasza wizytówka, ale także lepsze samopoczucie. 

Może spodobać Ci się również:

Ile trwa założenie spółki z o.o.? Ile kosztuje?

Ile trwa założenie spółki z o.o.? Ile kosztuje?

12 września 2020

Zastanawiasz się nad założeniem spółki z o.o.? Obawiasz się formalności i kosztów z tym związanych? Tradycyjny proces może zająć wiele czasu, jednocześnie od dawna istnieje możliwość rejestracji spółki z o.o.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady