środa, 22 maja 2024r.

Podstawy noszenia garnituru, które każdy mężczyzna musi znać!

photo 1550533290 1ce6cc52d1b8cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHxzdWl0JTIwZ3JlZW58ZW58MXwwfHx8MTY0MjQxNzY0NQixlibrb 1.2.1q80w1080

Bez względu na to, ile przeznaczamy na garnitur, pamiętać trzeba, że źle dopasowany nigdy nie będzie wyglądał świetnie. Jedną ze złotych zasad eleganckiego wyglądu jest doskonałe dopasowanie stroju do swojej sylwetki. To jednak może być wyzwaniem, ale jeśli chcemy uniknąć dyskomfortu, warto włożyć w to wysiłek.

Jeden wysokiej jakości garnitur jest lepszy niż kilka przeciętnych — jest to faktem. Znaleźć warto taki, który sprawia, że czujemy się wykwintnie i wygodnie zarazem, a to gwarantuje zawsze dobrze wykonany garnitur szyty na miarę. Zamiast wydawać pieniądze na pięć zwyczajnych garniturów, warto udać się do krawca i zamówić jeden idealnie dopasowany.

Elegancja to wiedza np. o zapinaniu guzików marynarki

Nigdy nie zapinamy ostatniego guzika na marynarce – jest to absolutny dogmat elegancji! W garniturze z dwoma guzikami dolny powinien być zawsze rozpięty, ale górny guzik musi być zawsze zapięty. Jeśli jest to garnitur z trzema guzikami, czasami możemy zapiąć górny guzik, a przede wszystkim środkowy, nigdy jednak nie zapinamy dolnego.

To dotyczy postawy stojącej, natomiast siadając, trzeba rozpiąć wszystkie guziki marynarki. Przede wszystkim takie są reguły elegancji, ale również to postępowanie wpływa na wygodę. Istotne jest też to, że guziki, wstając, zapinamy!

Jak powinna leżeć marynarka?

Marynarka musi dokładnie pasować na mężczyznę. Każdy ma nieco inne uwarunkowania fizyczne, więc ten element stroju powinien być dobrze dopasowany, najlepiej przez krawca. Pamiętać warto, że tył marynarki musi opadać wygodnie i prosto, a dolna krawędź powinna okrywać górną część pośladków.

Kołnierz marynarki jest idealny, gdy gładko przylega do kołnierzyka koszuli. Ponadto poduszki na ramiona muszą leżeć płasko i nie wystawać poza rzeczywiste ramiona. Istotne dla eleganckiego wyglądu jest również to, że koniec rękawów koszuli powinien lekko wyglądać spod mankietów marynarki.

Spodnie, czyli jak dopasować długość i szerokość nogawek?

Garnitur składa się z marynarki i spodni, a te nigdy nie powinny wyglądać workowato. Z drugiej strony spodnie garniturowe, które są zbyt ciasne, mogą niechcący uwidocznić pewne naprężenia pod pośladkami. Dół spodni powinien dotykać górnej części butów — i to jest ostatnia uwaga, a istotne jest to, aby nogawki nie „zamiatały” podłogi, ani żeby nie odsłaniały kostek.

Dobrze wyglądający mężczyzna umie dopasować do siebie każdy element. Tu warto zasięgnąć rad profesjonalisty podczas szycia garnituru. Elegancja wynika nie z posiadania drogich, markowych strojów, ale zawsze zależy od tego, jak te stroje nosimy.

Może spodobać Ci się również:

photo 1579751626657 72bc17010498ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Ile pizz dziennie sprzedaje pizzeria? Podglądamy jak przebiega codzienna praca lokalu

1 lutego 2022

Pizza stała się jednym z najpopularniejszych fast foodów, choć jej przygotowanie w rzeczywistości może trwać więcej niż kilka minut. Możliwość skosztowania smakowitego ciasta codziennie przyciąga rzesze amatorów, którzy odwiedzają ulubione…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady