niedziela, 04 grudnia 2022r.

Portal pracy. Dobry sposób na rekrutację pracownika

unnamed file 1

Chcąc znaleźć dobrego pracownika nie warto ograniczyć się do pojedynczego ogłoszenia. W rekrutacji można wykorzystać wszystkie dostępne formy lokalne oraz internetowe. Zacząć warto od lokalnego urzędu pracy oraz internetowych mediów społecznościowych i ogłoszeń na forach branżowych.

Takie działania mają jedną wadę. Prowadzą do tego, że pracodawca zyskuje możliwość poznania CV kandydata, ale nie jest w stanie zweryfikować, czy kandydat spełni warunki na danym stanowisku. Szukając idealnego i dopasowanego pod każdym względem pracownika do swojej firmy można powierzyć ten proces sztabowi profesjonalistów i wybrać odpowiedni portal dla pracodawców.

Jak wyłuskać dobrego pracownika tradycyjnymi metodami?

Nie jest łatwe, w dzisiejszych czasach znalezienie kompetentnego pracownika. W przypadku szukania przez ogłoszenie warto uwzględnić w nim wszystkie wymagania. Dobrze jest również zapewnić potencjalnych kandydatów w ofercie o dobrych warunkach zatrudnienia.

Pracownicy znalezieni przez ogłoszenie są, na tym etapie, wstępnie wyselekcjonowani. Na spotkanie przyjdą ci, którzy znają wymagania oraz mogą potwierdzić swoje umiejętności w danej dziedzinie. Tworząc szkielet profilu przyszłego pracownika już na etapie ogłoszenia zapewnić można sobie ograniczony, ale skuteczny sposób dotarcia do tego właściwego.

Fora branżowe i social media

Proces rekrutacji poprzez internet powinien przebiegać głównie tam, gdzie potencjalni kandydaci mogą się zbierać. Będą to branżowe fora i grupy w mediach społecznościowych. Dotarcie do dobrego kandydata jest wówczas zawężone i pozwala szybko przeprowadzić selekcję wstępną już na etapie zgłaszania się kandydatów.

Precyzyjnie określone przyszłe obowiązki, jak również wymagania, co do umiejętności, na grupach internetowych dają możliwość szybkiego znalezienia pracownika. Ważne jest by pamiętać o tym, że internet, niestety, to spora liczba osób zgłaszających się z oszałamiającym CV, a w rzeczywistości niewiele potrafiących.

Profesjonalny rekruter

Skorzystanie z usług profesjonalistów w każdej dziedzinie łączy w sobie wygodę oraz pozwala na zaoszczędzenie czasu i nerwów. W rezultacie pracodawca zyskuje „skrojonego na miarę” swoich potrzeb pracownika, który poza wiedzą teoretyczną zawartą w dyplomach, ma również wiedzę praktyczną.

Wykorzystanie możliwości oferowanych przez portal pracy i jego zespół rekrutujący może szybko zapewnić dopływ do firmy odpowiednich ludzi. Po to rozwiązanie bardzo często sięgają firmy średnie oraz korporacje, niemniej każdy przedsiębiorca powinien skorzystać z tej metody znalezienia pracownika.

Może spodobać Ci się również:

Czym jest elekrokorund? Czym różni się od zwykłego korundu? Który z nich będzie lepszym ścierniwem?

Czym jest elekrokorund? Czym różni się od zwykłego korundu? Który z nich będzie lepszym ścierniwem?

3 października 2020

Piaskowanie jest procesem technologicznym wykorzystywanym w wielu gałęziach przemysłu. Przeprowadza się go z wykorzystaniem piaskarek oraz ścierniwa, które powinno mieć wysoką twardość i wytrzymałość. W zależności od rodzaju obrabianego materiału…

Czytaj więcej