niedziela, 04 grudnia 2022r.

Producenci opakowań kartonowych proponują nam pudełka fasonowe – czym są?

Producenci opakowań kartonowych proponują nam pudełka fasonowe - czym są?

Producenci kartonów oferują nam szeroki wybór pudeł i pudełek. Różnią się one między sobą nie tylko sposobem wytwarzania, a także rozmiarami, jakością, wykorzystanymi materiałami lub konstrukcją. Jak wiadomo, najważniejsza jest wytrzymałość i sposób ich składania, który nie przysparza problemów. Jedną z propozycji producentów są wykroje fasonowe.

Karton czy tektura?

Większość z nas nie zauważa względnej różnicy między tymi materiałami. Producent opakowań kartonowych do produkcji wykorzystuje, jak sama nazwa wskazuje – karton. To produkt jednolity i dość elastyczny. Dzięki temu jest łatwy w obróbce. Niestety, nie jest on powalająco wytrzymały, dlatego wykorzystuje się go do produkcji np. teczek. Szczególnie sprawdzi się na drobne lekkie rzeczy. Decydując się na zakup opakowania kartonowego, producent może przysłać je w formie już złożonej bądź surowej. Tektura natomiast jest materiałem o wiele grubszym i wytrzymalszym. Jest to połączenie dwóch mas papierniczych. Mimo, że zapewnia nam mniejszą elastyczność, świetnie sprawdzi się przy produkcji paczek czy solidnych opakowań.

Czym są pudełka fasonowe?

Inaczej nazywane wykrojnikiem. Do ich produkcji nie używa się kleju. Głównie wykorzystywane są do przechowywania i wysyłania różnych towarów, niezależnie od gabarytów. Wyposażone są w dodatkowe skrzydełka i klapki, które umożliwiają ich szybkie złożenie, a także rozłożenie. Nie wymagają używania taśmy klejącej bądź dodatkowego kleju. Producent opakowań tekturowych często decyduje się również na podwójne ścianki boczne. Dzięki temu gwarantowana jest wytrzymałość i odporność na różne uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstać np. w czasie transportu. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są wielokrotnego użytku.

Sposób wykonania pudełek fasonowych

To szerokie grono różnego rodzaju opakowań, do których produkcji potrzebna jest specjalna maszyna nazywana wykrojnikiem. Wycinane są z pojedynczego fragmentu tektury i składane bez pomocy kleju. Poszczególne elementy nachodzą na siebie i stwarzają wytrzymałą i stabilną konstrukcję. Producent opakowań kartonowych, w szczególności tych fasonowych, często wyposaża je w dodatkowe otwory, spełniające funkcje uchwytów. Składanie ich, może odbywać się w sposób ręczny lub automatyczny. Klient składający zamówienie może otrzymać je w formie już gotowej, czyli sklejonej, bądź w postaci płaskich wykrojów, do samodzielnego złożenia.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Prowadzenie firmy co trzeba wiedzieć? Jak zarządzanie projektem wpływa na prosperowanie biznesu?

1 stycznia 2022

Prowadzenie firmy jest trudnym i wymagającym zajęciem. Kontrolowanie wszystkiego, co się dzieje wewnątrz przedsiębiorstwa oraz działania związane z poprawą funkcjonowania naszego biznesu jest podstawową kwestią, jeżeli zależy nam na tym,…

Czytaj więcej