poniedziałek, 27 czerwca 2022r.

Sok z borówki amerykańskiej, czyli kompleksowa i pełna ochrona zdrowia

photo 1553530666 6f3b8750f57bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2OXx8c21vb3RoaWUlMjBqdWljZSUyMGZydWl0c3xlbnwxfDB8fHwxNjQ1NDQ3MTQ1ixlibrb 1.2.1q80w1080

Borówka amerykańska to niezwykły owoc, jeśli chodzi o prozdrowotne właściwości. Już podczas II wojny światowej pilotom brytyjskim zalecano jedzenie tych owoców dla poprawy wzroku i lepszego widzenia w nocy. Owoce borówki amerykańskiej pomagają osobom z problemami pamięci oraz wieloma innymi schorzeniami.

Popularne owoce można dostać właściwie przez cały rok, jako sprowadzane z Chile lub Hiszpanii. Warto jednak dodać, że w Polsce borówka amerykańska również doskonale się rozwija, a zbiory następują w lecie. Warto korzystać z możliwości jedzenia świeżych owoców, zamrażać je na zimę oraz robić i spożywać sok z borówki amerykańskiej.

Smak i główne właściwości owoców borówki amerykańskiej

Borówka amerykańska ma ciemnoniebieskie owoce o słodkim i niepowtarzalnym smaku. Są one soczyste i chętnie przetwarzane na dżemy, soki oraz dodawane do deserów. Istotne jest to, że borówka ma wpływ na obniżenie cholesterolu oraz jest małokaloryczna.

Wśród właściwości leczniczych najważniejsze jest zmniejszenie nadciśnienia, wpływ na pracę wielu narządów oraz korzystne działanie w układzie nerwowym. Tu warto nadmienić, że borówka amerykańska, tak samo, jak borówka czarna, czyli jagoda, to owoc o wysokim wskaźniku przeciwdziałania nowotworom.

Na co ma wpływ spożywanie borówki amerykańskiej?

Regularne spożywanie świeżych borówek lub picie soków, czy koktajlu z tych owoców jest dobre dla poprawy funkcjonowania organizmu w wielu aspektach. Na pewno poprawia się wzrok, a oczy mniej się męczą. Borówka amerykańska zmniejsza ryzyko powstania chorób wieńcowych oraz zapobiega marskości wątroby.

Zawarte w borówkach amerykańskich witaminy oraz mikroelementy sprawiają, że owoc ten jest sklasyfikowany jako produkt leczniczy, z potwierdzonymi naukowo badaniami. W składzie tym wyróżnić można witaminę A, B, C, E, PP oraz pierwiastki: cynk, miedź, żelazo, wapń, magnez i potas. Już w jednej porcji soku znajduje się tyle wartości odżywczych, że regulują one pracę wielu narządów, jeśli sok pity jest codziennie.

Borówka amerykańska dla osób na diecie oraz dla diabetyków

Duże wartości odżywcze, a przy tym niska kaloryczność sprawia, że borówka amerykańska jest doskonałym owocem w każdej diecie. Dzięki swoim właściwościom reguluje trawienie oraz skutecznie zwalcza pasożyty jelitowe. Jest doskonała przy odchudzaniu, ale również polecana diabetykom. Cukier zawarty w niej jest szybko rozkładany i nie powoduje wzrostu cukru we krwi.

Soki z borówki amerykańskiej to cenione od wieków produkty poprawiające stan zdrowia. Borówkę można również mrozić i przechowywać, tak by zimową porą spożywać świeże owoce.

Może spodobać Ci się również:

Ile trwa diagnostyka pojazdu? Zobacz co wchodzi w skład rutynowego badania

1 stycznia 2022

Aby samochód był w pełni sprawny, trzeba regularnie kontrolować jego stan. To nie tylko czynnik zapewniający długoletnią bezproblemową eksploatacji, lecz również wymóg egzekwowany przez prawo. Dlatego minimum raz do roku…

Czytaj więcej