wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Trądzik różowaty – jak długo trwa leczenie?

unnamed file

Trądzik różowaty jest powszechniejszą przypadłością, niż może się wydawać. Przyczyny tej choroby nie są do końca znane, co znacząco utrudnia jej leczenie. Choć sposób leczenia to kwestia bardzo indywidualna, obecnie jedną z najskuteczniejszych metody, wydaje się zabieg laserowy. Jak to działa oraz kiedy warto się na niego zdecydować?

Laserowe leczenie trądziku różowatego

W przypadku standardowego leczenia trądziku różowatego, nawroty problemu występują u około 25% pacjentów. Zazwyczaj jest zalecana terapia doustna, następnie przez kolejne miesiące lekarz może przepisać metronidazol lub kwas azelainowy. 

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się także zabiegi typu jonoforeza, peelingi chemiczne oraz zabiegi laserowe. Te ostatnie wykazują najlepszą skuteczność, przy czym trzeba wykonać serię zabiegów, aby móc uzyskać najlepsze, najbardziej zadowalające efekty.

Zalety zabiegu laserowego

Laserowe usuwanie trądziku różowatego to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto cierpi z powodu problemów skórnych typu trądzik, stany ropne oraz zapalne. Specjalista, dobierając odpowiednie parametry zabiegu, może pomóc nam zredukować objawy choroby do minimum lub całkowicie pozbyć się trądziku. Zabieg jest bezbolesny, trwa chwilę, a daje naprawdę zadowalające efekty. W tym wypadku rekonwalescencja nie jest konieczna.

Należy mieć na uwadze to, że wpływ na stan naszej skóry ma dieta i odpowiednia pielęgnacja. Posiadacze skóry wrażliwej borykający się z trądzikiem różowatym powinni stosować odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne przeznaczone do ich typu cery. Warto zwrócić też większą uwagę na jakość spożywanych posiłków.

Jak wygląda terapia laserem?

Światło lasera bardzo pozytywnie wpływa na stan zapalny skóry, gdyż przyspiesza gojenie się ran i zapobiega powstawaniu nowych wykwitów. Jeżeli wiązka światła jest dobrana precyzyjnie, wówczas dochodzi do ograniczenia produkcji sebum w gruczołach łojowych. 

Zabieg laserowy wykazuje również właściwości obkurczające oraz odkażające. W przypadku infekcji trądzikowych zabieg daje bardzo dobre rezultaty dlatego, że niszczy bakterie, które prowadzą do zaostrzania się objawów choroby. Energia impulsu laserowego jest pochłaniana przez hemoglobinę, przez co temperatura krwi rośnie. To z kolei sprawia, że ściana naczynia jest niszczona i usuwana przez organizm. 

Laserowe leczenie trądziku wykazuje bardzo dużą skuteczność, dlatego warto rozważyć inwestycję w tego typu zabieg. Terapia nie jest tak uciążliwa i długotrwała, jak standardowe metody, gdyż wymaga przeprowadzenia od 3-5 sesji w odstępach 4-8 tygodniowych. Dzięki niej skóra staje się odporniejsza na czynniki drażniące.

Może spodobać Ci się również:

photo 1585997769088 95219fac87f4cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1N3x8dHJhbnNwb3J0JTIwc3BhY2VycyUyMHBsYXN0aWN8ZW58MXwwfHx8MTcwNDY0OTU3OHwwixlibrb 4.0.3q80w1080

Co poprzedza produkcję seryjną w procesie termoformowania? Jakie usługi oferują profesjonalne firmy?

1 stycznia 2024

Produkcja seryjna to wytworzenie dużej ilości tych samych elementów w danym czasie. Jednak aby możliwa była produkcja seryjna konieczne jest opracowanie działań, mających na celu uzyskanie elementu, który spełni oczekiwania…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady