niedziela, 14 kwietnia 2024r.

W jaki sposób sok z malin wpływa na dobry stan zdrowia serca?

photo 1507120366498 4656eaece7facropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHxjcmFuYmVycnklMjBqdWljZXxlbnwxfDB8fHwxNjcyNDM0NzQxixlibrb 4.0.3q80w1080

Picie soku malinowego to wyśmienity i pyszny sposób na dostarczenie organizmowi ważnych składników mineralnych. Pod względem odżywczym naturalny sok malinowy zawiera wysoki poziom witaminy C i błonnika pokarmowego, a także mniejsze ilości żelaza, magnezu, kwasów tłuszczowych omega-3, potasu i witaminy B6. Już jedna filiżanka soku malinowego dziennie szybko poprawia ogólny stan zdrowia.

Regularne spożywanie tego soku przynosi zarówno natychmiastowe, jak i długofalowe korzyści dla serca i układu naczyniowego. Sok malinowy znany jest jako doskonałe uzupełnienie diety osób borykających się ze zbyt wysokim ciśnieniem i innych chorobami serca. Jak działa na organizm i dlaczego warto go pić — podpowiadamy poniżej.

Maliny mają działanie ochronne dla serca

Korzyści prozdrowotne pochodzące z różnych składników zawartych w soku z malin, takich jak antocyjany, resweratrol, ketony, błonnik pokarmowy i niezbędne witaminy, zapewniają działanie ochronne całemu układowi sercowo-naczyniowemu. Sok malinowy naturalny dostarcza dużych ilości błonnika pokarmowego do organizmu, co przekłada się na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Dzięki bioaktywnym składnikom pozytywnie wpływa również na parametry metaboliczne, takie jak poziom glukozy we krwi po posiłku.

Sok z malin dobry na obniżenie ciśnienia

Podczas gdy picie soku malinowego malin nie zrównoważy skutków złej diety bogatej w sód i przetworzone produkty spożywcze, samo jego dodanie do regularnej diety przyniesie wymierne efekty w postaci obniżenia ciśnienia. Po pierwsze, maliny mają magnez i potas, które powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych i aktywnie przyczyniają się do obniżenia ciśnienia krwi.

Sok malinowy może dostarczyć więcej potasu i magnezu do diety w porównaniu ze spożyciem świeżych owoców, a także dostarczyć dodatkową ilość wody do wypłukania nadmiaru sodu. Takie działanie jest korzystne, gdyż nadmiar tego pierwiastka powodować może zatrzymywanie wody w organizmie, a tym samym uciążliwe obrzęki ramion, nóg i twarzy.

Picie soku malinowego wspomaga zdrowie naczyń krwionośnych

Maliny mają dużą zawartość witaminy C, która poza swoimi właściwościami przeciwutleniającymi i przeciwzapalnymi przyczynia się do oczyszczania tętnic i poprawy stanu zdrowia naczyń krwionośnych. Jedną z jej głównych funkcji jest stymulowanie produkcji kolagenu w organizmie, który zapewnia strukturę większości tkanek i narządów w ciele, od kości i zębów po skórę i naczynia krwionośne. Pamiętać warto zatem, że sok malinowy, spożywany regularnie może minimalizować ryzyko powstania wszelkich chorób sercowo-naczyniowych.

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1634449277926 379dabc7f249cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1MXx8cGxhc3RpYyUyMHBhY2thZ2luZ3xlbnwxfDB8fHwxNjQ1NzkyNTg1ixlibrb 1.2.1q80w1080

Ile kosztuje projekt opakowania? Od czego zależą koszty przygotowania projektu?

1 lutego 2022

Wyróżniające się opakowania to dla wielu firm bardzo ważny element. Opakowanie, które jest w stanie przyciągnąć wzrok klienta, niesie za sobą ogromne korzyści dla przedsiębiorcy. Jeżeli więc chcemy, aby wybrane…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady