niedziela, 04 grudnia 2022r.

Wykorzystaj laser! Co można zrobić z jego pomocą na butelkach?

unnamed file 12

Opakowania szklane powinny być dopasowane do potrzeb klienta. Dobrze jest, gdy jednocześnie dzięki zastosowanym dekoracjom wyróżniają się one na sklepowej półce. Producenci butelek mają obecnie sporo możliwości zdobienia, które znacznie ułatwiają wykonanie ambitnych projektów. Jedną z podstawowych technik wykonania dekoracji jest zastosowanie lasera. Za jego pomocą można wykonać nie tylko grawerunki…

Dlaczego warto zastosować laser?

Wykorzystanie techniki zdobienia daje szereg korzyści. Przede wszystkim, dzięki wiązce światła o odpowiedniej średnicy możemy stworzyć unikalne kompozycje barwne oraz grawerunki. Urządzenie można w dowolny sposób konfigurować pod względem szerokości powstającego rytu oraz wielkości zagłębienia.

Metodę można łączyć z innymi technikami. Przykładowo, gdy chcemy uzyskać skomplikowane detale na pomalowanym szkle, można wykorzystać wiązkę światła do usunięcia wybranych fragmentów barwnych. 

Zdobienie butelek laserowaniem jest również bardzo ekologiczną metodą zdobniczą. Podczas tego procesu nie powstają praktycznie żadne zanieczyszczenia, a niewielka ilość farby czy grawerowanego tworzywa zostaje po prostu odparowana. Laser nie wpływa również na strukturę naczynia w sposób znaczący.

Wykorzystanie lasera gwarantuje precyzyjne dekoracje

Dzięki wiązce światła o określonej częstotliwości można obecnie przygotować wyjątkowo zaawansowane projekty, które przy innych technikach byłyby po prostu nieosiągalne. Rozbudowane kompozycje z licznymi detalami znacznie łatwiej wdrożyć, gdy mamy narzędzie do grawerowania z nieograniczoną liczbą możliwości regulacji.

Laserowanie pozwala też przygotować niezwykle trwałe dekoracje. Grawerunki wykonane w tej technologii odznaczają się najwyższą jakością, można wykonać zarówno motywy o chropowatej jak i gładkiej powierzchni końcowej. Technika świetnie sprawdzi się do zdobienia ekskluzywnych opakowań szklanych, laserowanie butelek jest wykorzystywane również do wykonania grawerunku loga firmy.

Technika może stanowić uzupełnienie…

Wykorzystanie samego lasera już daje świetne efekty. A co jeśli połączymy tę technikę z innymi? W ten sposób można przygotować unikalne ozdoby, które będą przykuwać uwagę klienta.

Laserowanie szkła bardzo często stosowane jest do ozdoby trudnodostępnych części butelki, takich jak denko czy szyjka. W pozostałych fragmentach można wykonać matową lub metaliczną powierzchnię, nanieść motywy metodą sitodruku czy zastosować nowoczesne nadruki Ink Jet. Możliwości jest wiele, wszystko zależy więc od projektanta!

Może spodobać Ci się również:

Jaka kawa do kawiarki? W jaki sposób należy parzyć kawę w kawiarce?

Jaka kawa do kawiarki? W jaki sposób należy parzyć kawę w kawiarce?

1 lipca 2021

Kawiarka to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce w szybki i prosty sposób przygotować ulubioną kawę. Takie niewielkie urządzenie powinien posiadać każdy, kto nie ma ekspresu, a chciałby każdego ranka…

Czytaj więcej