Ile kosztuje najem długoterminowy mieszkania?
Przeprowadzka do innego miasta wiąże się z koniecznością znalezienia odpowiedniego lokalu. Młodzi ludzie opuszczający dom rodzinny na studia lub w poszukiwaniu pracy często nie mają możliwości zakupu nieruchomości, dlatego decydują się na wynajem. W ich przypadku najkorzystniejsza będzie umowa długoterminowa, która zagwarantuje stabilność. Jakie są jej zalety?
Wynajem długoterminowy – na czym on polega?
To standardowa forma udostępniania nieruchomości, która najczęściej zawierana jest na czas określony nie dłuższy niż rok. Umożliwia ona osobie wynajmującej pełne korzystanie z nieruchomości, przy zachowaniu ogólnych zasad zawartych w dokumencie. Bardzo często właściciel lokalu zezwala lokatorowi na wprowadzenie własnych mebli i urządzenie mieszkania zgodnie z indywidualnymi preferencjami.
Ta forma udostępniania nieruchomości jest dość wygodna dla jej właściciela. Zarządzanie najmem długoterminowym nie wymaga większego nakładu pracy, a wszystko, co musimy zrobić to odpowiednio wyposażyć takie mieszkanie i znaleźć do niego właściwego lokatora. W zależności od postanowień umowy, w trakcie jej trwania będziemy jeszcze zobowiązani do naprawy usterek oraz rozwiązywania bieżących problemów.
Dla kogo będzie to złoty interes?
Wynajem długoterminowy opłaca się przede wszystkim osobom, które mają puste mieszkanie i chciałyby wygenerować dodatkowy dochód. Jego wysokość może być różna i zależy przede wszystkim od metrażu oraz położenia nieruchomości. Lokale usytuowane w centrum dużych miast będą więcej warte niż mieszkania znajdujące się na obrzeżach.
Wynajem mieszkania niesie również sporo korzyści dla lokatora. Długoterminowa umowa daje takim osobom stabilne lokum i możliwość swobodnego wykorzystania wynajmowanej przestrzeni. Najemca nie może też bez zapowiedzi modyfikować wysokości czynszu, ponieważ w takiej sytuacji lokator będzie mógł złożyć wypowiedzenie i zerwać umowę.
Najem krótkoterminowy to wyższy dochód
Jeśli zależy nam na maksymalizacji zysków z nieruchomości, warto wykorzystać krótsze formy jej udostępniania. Przy najmie długoterminowym możemy liczyć na stabilne wpływy, jednak ich wysokość po odliczeniu wydatków nie będzie zadowalająca. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku najmu krótkoterminowego.
To usługa skierowana przede wszystkim dla turystów i klientów biznesowych, którzy za wysoki standard mieszkania chętniej zapłacą więcej. Wynajem krótkoterminowy w Warszawie zarządzanie przez właściwy i profesjonalny personel może przynieść spore dochody, jednak taka forma udostępniania nieruchomości wymaga jednocześnie sporo zaangażowania i pracy.
Może spodobać Ci się również:
Pizza stała się jednym z najpopularniejszych fast foodów, choć jej przygotowanie w rzeczywistości może trwać więcej niż kilka minut. Możliwość skosztowania smakowitego ciasta codziennie przyciąga rzesze amatorów, którzy odwiedzają ulubione…
Czytaj więcej