Ile trwa założenie spółki z o.o.? Ile kosztuje?
Zastanawiasz się nad założeniem spółki z o.o.? Obawiasz się formalności i kosztów z tym związanych? Tradycyjny proces może zająć wiele czasu, jednocześnie od dawna istnieje możliwość rejestracji spółki z o.o. przez internet. Jest to szybsze, prostsze i tańsze. Jednak czy aby na pewno jest to dobre rozwiązanie dla każdego?
Jak wygląda tradycyjny proces założenia spółki?
Tradycyjna metoda założenia spółki z o.o. wymaga udziału notariusza. Pierwszym krokiem jest sporządzenie umowy spółki oraz podpisanie jej przez wszystkich wspólników. Dokument ten musi mieć formę aktu notarialnego, dlatego konieczna jest wizyta u notariusza. To wiąże się z poniesieniem dodatkowych opłat. Dodatkowo wcześniej zwykle konieczna jest pomoc prawnika, który pomoże sporządzić ten dokument. Po podpisaniu umowy należy złożyć wniosek o wpis do KRS. Opłata dla sądu jest wyższa niż w przypadku zakładania spółki przez internet, ponadto dłużej oczekuje się na rozpatrzenie wniosku. Pomimo tego, że proces ten jest droższy i czasochłonny, to ma jedną, bardzo ważną zaletę. Umożliwia przygotowanie indywidualnej umowy spółki, która będzie dopasowana do potrzeb wspólników.
Zakładanie spółki z o.o. przez internet — o czym należy pamiętać?
Metoda ta jest polecana jako tańsza i szybsza. Proces zasadniczo nie różni się od metody tradycyjnej — umowa spółki musi zostać podpisana przez wszystkich wspólników, a następnie należy złożyć wniosek o wpis do KRS. Jednocześnie jest to proces znacznie tańszy, ponieważ nie trzeba korzystać z usług prawnika, notariusza. Wykorzystuje się tu z wzór umowy w portalu S24. Ponadto opłata za wpis do KRS jest niższa, a sądy szybciej rozpatrują wniosek. Jednak zakładanie spółki przez internet ma też swoje wady. Przede wszystkim korzysta się tu z szablonowej umowy spółki i nie można w niej wprowadzić zmian. Ponadto czas na złożenie wniosku o wpis do KRS jest znacznie krótszy, jest na to tylko 7 dni od podpisania umowy w portalu S24.
Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika przy zakładaniu spółki?
Planując założenie spółki, warto skorzystać z pomocy doświadczonej kancelarii radcy prawnego Kraków. Dzięki temu otrzymasz wsparcie i wartościowe porady. Przede wszystkim dowiesz się, czy założenie spółki przez internet sprawdzi się w Twojej sytuacji. Natomiast jeśli lepszym wyborem będzie metoda tradycyjna, to prawnik pomoże przygotować umowę spółki. Ponadto decydując się na skorzystanie z usług prawnika, można skonsultować z nim, czy aby na pewno spółka z o.o. jest najlepszą formą prawną dla Twojej firmy oraz uzgodnić inne kwestie związane z działalnością.
Może spodobać Ci się również:
Rumień twarzy, zwany także rumieniem skórnym lub zaczerwienieniem, jest powszechnym problemem dermatologicznym, który może wpłynąć na pewność siebie i jakość życia. Pojawienie się rumienia na skórze twarzy może być związane…
Czytaj więcej