sobota, 23 listopada 2024r.

Jak sterylizować butelki plastikowe dla niemowląt?

Jako rodzice, pragniemy zapewnić naszym pociechom pełną ochronę od pierwszych chwil życia. Organizm noworodka wciąż nie jest w pełni ukształtowany, dlatego stale narażony jest na ataki drobnoustrojów. Mogą one przedostać się do środka również poprzez niewłaściwe stosowanie akcesoriów do karmienia. Dlatego tak ważne jest wyparzanie butelki pet przed ponownym użyciem. Jak często powinniśmy je robić? I w jaki sposób wyparzyć butelkę?

Po co stosuje się taki zabieg?

To doskonały sposób na usunięcie wszelkich bakterii, grzybów i innych mikroorganizmów. Działanie wysokich temperatur niemal w 99 procentach eliminuje drobnoustroje i doskonale sterylizuje powierzchnię przyborów. Dzięki temu podając pokarm dla swojego dziecka, możemy mieć pewność, że czynność nie wywoła żadnych infekcji.

Czy wyparzona butelka nie wypuści szkodliwych substancji? Jeśli będzie przygotowana z wysokiej jakości tworzywa, nie powinno stać się nic złego. Należy jednak uważać, niektórzy producenci butelek plastikowych przygotowują opakowania z gorszej jakości materiału, który pod wpływem dużej ilości ciepła może częściowo się rozpuszczać. Dlatego warto stawiać na dedykowane buteleczki, dostosowane do potrzeb malucha.

Jak wyparzać butelki?

Pierwszy zabieg wykonujemy już po zakupie. Warto mieć na uwadze, że buteleczka zanim trafiła w nasze ręce, mogła być dotykana przez wielu innych ludzi. W ten sposób na całej powierzchni osadzają się bakterię i mikroorganizmy, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie malucha.

Początkowo warto podgotować opakowania we wrzącej wodzie przez około 15-20 minut. Następnie należy je wyciągnąć, osuszyć, ostudzić i można zastosować je w trakcie karmienia. Kolejne wyparzanie może być krótsze – butelka z dozownikiem powinna wtedy przebywać w gorącej cieczy około 3-5 minut.

Jak często przeprowadzać wyparzanie?

Wykonanie takiego zabiegu zaleca się przed każdym zastosowaniem butelek i smoczka. Poprzedzając sterylizację, produkty należy dokładnie umyć wykorzystując łagodny detergent i ciepłą wodę. Wtedy z łatwością pozbędziemy się wszelkich drobnoustrojów z powierzchni.

Do kiedy powinno się przeprowadzać wyparzanie butelki PET? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Część ekspertów wskazuje, że sterylizację musimy wykonywać przynajmniej do 6 miesiąca życia noworodka. Jeśli jednak lekarz stwierdzi, że dziecko cierpi na biegunki lub ma delikatny żołądek, okres ten może zostać nieco wydłużony. Najlepiej jednak z pytaniem udać się do pediatry, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Może spodobać Ci się również:

photo 1643660527088 cfeb71ea4a09cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3OXx8ZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjY5NDg3NjE2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Czym jest zgryz otwarty? Jak można leczyć tę wadę?

1 września 2024

Stomatologia to dziedzina oferująca pomoc osobom zmagającym się z różnymi problemami stomatologicznymi. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod można szybko i skutecznie pozbyć się wielu problemów. Oczywiście nie chodzi tu wyłącznie o…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady