niedziela, 14 kwietnia 2024r.

Buty sportowe – jak dobrać rozmiar, by były wygodne?

photo 1437011322766 da2f39ff123bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMHx8U2hvZSUyMHJ1bm5lcnN8ZW58MXwwfHx8MTY2NTMyNTM3Ngixlibrb 1.2.1q80w1080

Obuwie sportowe ma uniwersalne zastosowanie. To produkty, które możemy wykorzystać podczas treningu, lub na codzienny spacer.  Nie wszyscy jednak wiedzą, jak je wybrać. A to błąd, ponieważ nieodpowiednie buty mogą wywołać dyskomfort stóp, przeciążenia stawów, a nawet nieprawidłową postawę ciała. Jak zatem dobrać markowe buty sportowe?

Zbyt duże obuwie nie jest wskazane

Ten błąd często popełniają rodzice, którzy kupują obuwie dla swoich pociech. Faktem jest, że stopa dziecka bardzo szybko rośnie, dlatego kupowanie dopasowanych wariantów w ich przypadku może nie zdać egzaminu. Nie należy jednak wybierać zbyt dużego obuwia, ponieważ takie produkty mogą być niebezpieczne dla dziecka.

W butach kilka rozmiarów większych stopy mogą się ślizgać, co często doprowadza do defektów w strukturze obuwia. Takie produkty mogą się również przyczynić do powstawania urazów, na przykład zwichnięcia lub skręcenia kostki. Niestabilnie ułożona stopa jest bardziej podatna na uszkodzenia, co negatywnie wpływa też na utrzymanie prawidłowej postawy. Sklep z butami sportowymi dla dziecka zaleca więc zakup produktów jedynie nieznacznie dłuższych od stopy dziecka.

Jakie produkty najlepiej wybrać?

Najkorzystniejszym wyborem będzie obuwie sportowe pół rozmiaru większe od długości stopy. Taki luz zapewni komfortowe ułożenie kończyn, nie wywoła też podrażnień, gdy założymy grubsze skarpety. Trzeba również pamiętać o tym, że buty w pewnym stopniu ulegną rozbiciu w trakcie chodzenia, dlatego nie należy przesadzać z rozmiarem.

Dla naszych pociech możemy wybrać produkty o rozmiar większe, jeśli ich stopy bardzo szybko rosną. Trzeba również na bieżąco kontrolować, czy markowe buty sportowe nie sprawiają dziecku dyskomfortu. Jeśli maluch zacznie skarżyć się na otarcia, może to świadczyć o wyrośnięciu z obuwia.

Na co jeszcze zwracać uwagę w czasie zakupów?

Buty sportowe muszą mieć odpowiednio wyprofilowaną podeszwę. Jako że są to produkty do użytku codziennego, powinny stabilizować każdy krok i zapewnić komfort przez długi okres użytkowania. Dlatego najlepiej postawić na warianty ze wzmocnionym spodem i dodatkową pianką w okolicach śródstopia, która  pomoże w stabilizacji kroków.

Istotny będzie również kształt cholewki. Jeśli podczas przymierzania odczujesz dyskomfort, najlepiej sprawdzić inne produkty. Niektóre buty mają zbyt sztywny krój, który może powodować otarcia w trakcie chodzenia. Dlatego warto sprawdzić kilka, kilkanaście wariantów i postawić na ten, w którym czujemy się najlepiej.

Może spodobać Ci się również:

photo 1625465403862 7faf8d371a1acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzN3x8cGxhc3RpYyUyMG1vbGRpbmd8ZW58MXwwfHx8MTcwMTM3ODI1MHwwixlibrb 4.0.3q80w1080

Termoformowanie, a transport. Jaki wpływ ma termoformowanie na transport?

1 listopada 2023

Transport to nieodzowny element działania zakładów produkcyjnych na całym świecie. W czasie tego procesu ważne jest nie tylko samo przewożenie towarów, ale też ich należyte zabezpieczenie. Wiele przewożonych ładunków wymaga…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady