poniedziałek, 27 czerwca 2022r.

Dobrze ubrany handlowiec, czyli jak elegancki garnitur wpływa na powodzenie zawodowe?

photo 1467664631004 58beab1ece0dcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxzdWl0JTIwZ3JlZW58ZW58MXwwfHx8MTY0MjQxNzY0NQixlibrb 1.2.1q80w1080

Nie można sobie wyobrazić sprzedawcy w salonie Jaguara w T-shircie i jeansach. Zawodowy dress code w profesji sprzedawcy opiera się na kilku zasadach. Przede wszystkim handlowiec powinien być elegancki, poukładany i wzbudzać zaufanie.

W przypadku kobiet zazwyczaj są to garsonki, czy też kostiumy przeznaczone do pracy. Mężczyźni zawodowo zajmujący się rozmowami z klientami i sprzedawaniem usług, czy towarów powinni położyć nacisk na jakość ubioru i umiejętne dopasowanie do danej sytuacji. W tym przypadku warto zainwestować w biznesowy garnitur na miarę, zamówiony i uszyty przez profesjonalnego krawca.

Dobrze ubrany sprzedawca, co to znaczy?

Piszą nas tak, jak widzą. To prawda znana od zawsze. Handlowiec, który dobrze się prezentuje prędzej zyska klienta, nawet jeśli ma niedostatki w wiedzy z zakresu negocjacji. Niechlujnego sprzedawcy nikt nie potraktuje poważnie, niezależnie od tego, jak dobrze umie sprzedawać. Dlatego o wygląd w tym zawodzie należy zadbać priorytetowo.

Dobrze dobrany garnitur, w odpowiednim kolorze, to podstawa eleganckiego wyglądu, wzbudzającego zaufanie. Warunkiem takiego efektu będzie na pewno sprawienie sobie szytego na miarę garnituru lub zakup dopasowanego modelu w dobrym sklepie. Należy też zadbać o uzupełnienie garderoby odpowiednimi dodatkami, jak pasek, krawat, a nawet buty.

Garnitur na spotkanie handlowe, czyli jaki kolor tkaniny wybrać?

W handlu najistotniejsze są spotkania negocjacyjne. Tu ubiór stanowi często o powodzeniu. Kolor garnituru powinien dawać jasne sygnały, że sprzedawca jest profesjonalistą i można mu zaufać. W świecie kolorów na garnitury dla biznesmenów, czy prawników istnieje niepisana zasada, że należy unikać czerni. Idealne są odcienie niebieskiego, a grana króluje na światowej scenie biznesowej.

Fason i deseń  należy dopasować do indywidualnych uwarunkowań. Zawsze w takich sytuacjach sprawdzi się gładki, klasycznie szyty garnitur. Mając odpowiedną sylwetkę, mężczyzna może sięgnąć po dobrze zaprojektowany i uszyty model.

Dodatki do biznesowego garnituru, czyli jakie?

O szyku i elegancji świadczy niewątpliwie znajomość zasad savoir vivre, a także umiejętne dopasowanie dodatków do eleganckiego stroju. Buty powinny być skórzane i kolorystycznie dopasowane do stroju. Zdecydowanie również kolorystykę krawata trzeba umieć wybrać.

Dodatkowo pasek do spodni, ewentualnie poszetka oraz zegarek to kolejne elementy, które muszą być w przemyślany sposób dołączone do reszty. Warto mieć na uwadze kwestię ubioru i rozeznać się w tym, co modne i może być przydatne oraz w tym, co klasyczne i zawsze będzie w modzie.

Może spodobać Ci się również:

Jaka tokarka do metalu? Sprawdź, co należy wziąć pod uwagę

Jaka tokarka do metalu? Sprawdź, co należy wziąć pod uwagę

30 września 2020

Na rynku znajdziemy wiele odmian tokarek do metalu. Możemy wybierać te z łożem płaskim, skośnym albo o klasycznej konstrukcji, wzbogacone sterowaniem numerycznym. Wybierając maszynę najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb, warto…

Czytaj więcej