niedziela, 16 czerwca 2024r.

Fotoodmładzanie – ile zabiegów należy wykonać?

Fotoodmładzanie jest zabiegiem laserowym, który w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Dzięki temu można opóźnić proces starzenia, ale także pozbyć się przebarwień lub trądziku. To zdecydowanie jeden ze skuteczniejszych zabiegów, jakie są dostępne obecnie na rynku.

Dla kogo jest przeznaczony taki zabieg?

Fotoodmładzanie jest zabiegiem przeznaczony dla każdego, kto chce zadbać o swoją skórę, także dla osób posiadających pierwsze oznaki starzenia. Warto zdecydować się na taki zabieg w przypadku problemów z przebarwieniami, rozszerzonymi naczynkami, pierwszymi zmarszczkami, utratą jędrności skóry itp. 

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu fotoodmładzania należy wymienić świeżą opaleniznę, korzystanie z samoopalacza, padaczkę, stosowanie leków i ziół światłoczułych. Nie powinno wykonywać się zabiegów laserowych także w przypadku posiadania opryszczki. 

Jakich efektów można się spodziewać?

Warto wiedzieć, że zabieg fotoodmładzania nie będzie skuteczny, jeżeli nie będzie wykonany w seriach. W zależności od typu problemu trzeba będzie przejść od 2 do 5 zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. Rezultaty są niezwykle zadowalające, skóra staje się bardziej napięta, elastyczna, koloryt jest ujednolicony, a zmarszczki stają się spłycone. 

W pierwszym tygodniu po wykonaniu zabiegu warto unikać wysiłku fizycznego, a także ekspozycji na światło słoneczne. Trzeba pamiętać też, aby nie korzystać z sauny, basenu, najlepiej stosować kremy z filtrem chroniącym przed słońcem. 

Czy zabieg fotoodmładzania jest drogi?

Każdy gabinet medycyny estetycznej lub salon urody może mieć inne ceny, dużo będzie zależeć także od tego, jak bardzo duży jest problem z naszą cerą. Specjalista bez wątpienia wyjaśni nam przebieg zabiegu oraz dobierze optymalną ilość wizyt. W przypadku fotoodmładzania twarzy ceny mogą wahać się od 600 do 1000 złotych w zależności od renomy danego gabinetu oraz miejscowości, w jakiej się znajduje. 

W większych miastach zazwyczaj ceny będą dużo wyższe, niż w mniejszych miejscowościach, co wiąże się z kosztami wynajmu lokalu, ale nie tylko. Kluczowe jest to, aby znaleźć salon, w którym pracują osoby z dużym doświadczeniem w danej branży i dziedzinie. W końcu musimy oddać naszą twarz i ciało w dobre ręce. Pamiętajmy, aby zawsze sprawdzać kompetencje wybranego lekarza lub kosmetologa, zanim zdecydujemy się na podjęcie z nim współpracy. Trzeba zachować ostrożność w każdej sytuacji, nawet jak jest to gabinet z polecenia znajomych.

 

  •  

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Jaki garnitur dla młodego prawnika wybrać?

1 czerwca 2021

Absolwent prawa, robiący aplikację w kancelarii prawnej, od początku musi znać obowiązujący dress code. Strój do pracy w zawodzie adwokata musi odzwierciedlać jego powagę oraz prestiż, a także budzić zaufanie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady