środa, 22 maja 2024r.

Ile kosztuje polerka samochodowa do profesjonalnych zadań?

photo 1484136540910 d66bb475348dcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4fHxjYXIlMjB2YXJuaXNoaW5nfGVufDF8MHx8fDE2NTM5MTgwMTkixlibrb 1.2.1q80w1080

Dzięki polerowaniu karoserii możemy zaoszczędzić sporo środków i odświeżyć wygląd pojazdu. Bardzo często wykonanie tego kroku odmładza lakier i pozwala przywrócić jego pierwotny blask. Ważne jest jednak to, w jaki sposób przeprowadza się takie prace. Akcesoria polerskie z hurtowni są ważne, ale najistotniejsze znaczenie będzie mieć odpowiednio dobrana polerka. Którą warto kupić?

Polerka obrotowa – tańsza, ale czy lepsza?

Taka maszyna do polerowania samochodu może pomóc zarówno w precyzyjnym wykończeniu elementu, jak i wstępnym szlifowaniu lakieru. Polerka obrotowa przy umiejętnym prowadzeniu szybko wygładzi drobne zarysowania. Najczęściej urządzenie posiada kilkustopniową skalę prędkości, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie dobrać efektywność pracy, w zależności od spodziewanego efektu.

Niestety urządzenie ma również swoje wady. Przede wszystkim łatwo stracić tu kontrolę nad procesem szlifowania, a przez wysoką temperaturę spowodowaną tarciem możemy nieświadomie wywołać dodatkowe defekty na strukturze lakieru. Taki sprzęt jest jednak częściej wybierany ze względu na niską cenę – profejonalną polerkę tego typu dostaniemy już za kilkaset złotych.

Maszyna orbitalno -obrotowa może być lepsza

To urządzenie, które pracuje z większą wydajnością. Nałożenie ruchu obrotowego i orbitalnego (osiowego) gwarantuje bardziej precyzyjne wygładzanie lakieru, minimalizując przy tym ryzyko odparzeń powłoki. W tym przypadku temperatura pracy jest znacznie niższa, a dzięki pewnemu prowadzeniu głowicy dokładniej wykorzystujemy pasty polerskie z hurtowni.

Polerka tego typu jest jednak znacznie droższa i zaleca się jej zakup przede wszystkim profesjonalnym warsztatom lakierniczym. Taki sprzęt ułatwia pracę i sprawia, że możemy wykonać polerowanie znacznie niższym kosztem.

O czym warto pamiętać podczas zakupu?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, do czego jest nam potrzebna polerska samochodowa. Jeżeli planujemy wyłącznie wyczyścić i odświeżyć pojedynczy element, wystarczą nam do tego podstawowe akcesoria polerskie z hurtowni. W przypadku większych prac warto rozważyć wybór systemu maszynowego.

W trakcie zakupów zwracajmy również uwagę na możliwości dostosowania prędkości obrotu. To bardzo istotne zwłaszcza w kontekście starszych warstw lakieru, które cżęsto mają twardszą strukturę. Prostsze urządzenie w tym przypadku może sobie nie poradzić, ponieważ zbyt mała prędkość obrotowa uniemożliwi starcie zewnętrznej powłoki lakieru bezbarwnego.

Może spodobać Ci się również:

Jak zrobić kolorowe szkło? Podstawowe metody barwienia surowca

Jak zrobić kolorowe szkło? Podstawowe metody barwienia surowca

9 września 2020

Szklane elementy towarzyszą nam od niepamiętnych czasów. Już starożytne cywilizacje nauczyły się wykorzystywać surowiec kwarcowy do przygotowania praktycznych przedmiotów wykorzystywanych do codziennego użytku. Odmianą standardowego surowca, jest dekoracyjne szkło barwione,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady