czwartek, 21 listopada 2024r.

Jak dobrać szlifierki do otworów o większej średnicy?

unnamed file

Przygotowanie wgłębień i otworów przelotowych w powierzchni metalu może nie być łatwym zadaniem. W pierwszej kolejności, trzeba tutaj zadbać o odpowiednio wydajny sprzęt, który poradzi sobie z wymagającą powierzchnią. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na sposób wykonania otworów – chcąc uzyskać precyzyjne wgłębienia o dokładnie opisanych parametrach, nie można postawić na standardowe szlifierki. Tutaj sprawdzą się zaawansowane urządzenia ze sterowaniem CNC.

Szlifierki do otworów – jak działają urządzenia?

Maszyny znajdują zastosowanie do obróbki powierzchni bocznej i dennej otworów. Zwykle wykorzystywane są przy tworzeniu precyzyjnych elementów, które wymagają starannie przygotowanych wgłębień. Urządzenia często wykorzystywane są do produkcji maszyn i urządzeń, detali dla przemysłu lotniczego, energetycznego czy motoryzacyjnego.

Szlifowanie otworów o różnej średnicy może być przeprowadzone z wykorzystaniem praktycznego systemu sterowania. To dzięki niemu można dokładnie ustalić parametry wiercenia, takie jak ich głębokość, kształt i rozmiar denka, a także możliwość gwintowania powstałego wgłębienia. Urządzenia zostały wyposażone w automatyczny system usuwania zwiercin oraz smarowanie hydrostatyczne, które zapewnia ergonomię podczas pracy.

Dlaczego warto z nich skorzystać?

Szlifowanie otworów w metalu z zastosowaniem obrabiarek niesie ze sobą wiele korzyści, na przykład:

  • dzięki zastosowaniu maszyn można przygotować wgłębienia niepełne lub przelotowe o średnicy od kilku mm do kilkunastu centymetrów,
  • wykonanie otworów przebiegać będzie w precyzyjny sposób tak, aby nie naruszyć struktury detalu
  • wykorzystując szlifierki, można wykonać otwory o odpowiedniej głębokości wraz z obrobieniem ich ścianek bocznych,
  • system sterowania numerycznego, oraz możliwość dowolnego ustawienia pracy głowicy szlifującej ułatwia wykonanie otworów w każdym punkcie detalu.

Słów kilka o technologii obróbki

Obróbka otworów przeprowadzana jest z wykorzystaniem specjalnej ściernicy umieszczonej na końcu trzpienia wrzeciona. W obecnie produkowanych urządzeniach, stosowane są rozwiązania, w których wrzeciennik ściernicy porusza się wzdłuż osi obrabianego przedmiotu zamocowanego w uchwycie.

Szlifierka otworowa podczas pracy wykonuje ruch obrotowy wrzeciona z uchwytem i ściernicą. Dodatkowo, wrzeciennik może poruszać się w kierunku prostopadłym, zgodnie z osią X. W zależności od stopnia skomplikowania obrabiarki, może ona być wyposażona w pojedynczy wrzeciennik, niektóre posiadają kilka takich rozwiązań.

Może spodobać Ci się również:

photo 1473621038790 b778b4750efecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyOXx8bWV0YWwlMjB3b3JrfGVufDF8MHx8fDE2MzUxNzI5MzIixlibrb 1.2.1q80w1080

Cięcie laserem- ile kosztuje? Kiedy warto zakupić własny laser do obróbki metalu?

1 lipca 2023

Obróbka metalu to często trudne zadanie, zwłaszcza gdy brakuje nam odpowiednich narzędzi w tym też specjalistycznych maszyn. Obecnie nowoczesne urządzenia pozwalają na precyzyjną obróbkę metalu, jednak nie każdy ma w…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady