niedziela, 16 czerwca 2024r.

Jak dobrze skrojony garnitur wpływa na przebojową osobowość mężczyzn?

unnamed file 3

Sukienki, garsonki lub wieczorowa „mała czarna” to prawie nieograniczone możliwości pań, które chcąc wyrazić swoją naturę. W przypadku panów odpowiednim strojem gwarantującym elegancki wygląd będzie garnitur, smoking, a niekiedy frak. Jednym słowem, w przypadku panów, im bardziej formalnie tym bardziej elegancko.

Warto tu podkreślić znaczenie zachowania eleganckiego stylu w każdych okolicznościach, a przy tym świadomość, kiedy i jaki strój wybrać. Praca, biznesowe spotkanie, czy elegancki raut to okazje, kiedy warto wyróżnić się dobrze dopasowanym, formalnym strojem męskim. Planując karierę, a także licząc na sukces, każdy młody mężczyzna musi wziąć pod uwagę skompletowanie stroju pasującego do obowiązującego biznesowego dress codu.

Garnitur do pracy. Jaki wybrać odpowiedni strój zawodowy?

W wielu zawodach obowiązującym strojem jest garnitur, który ma za zadanie podkreślić powagę zawodu i profesjonalizm pracownika. W takim przypadku, jeśli kolor nie jest narzucony odgórnie można sięgnąć po odcień szarości lub niebieski. To kolory, które psychologicznie wpływają na podniesienie zaufania potencjalnego klienta lub kontrahenta.

Czarny garnitur w pracy może powodować zbytnie przytłoczenie, co nie wpływa dobrze na rozmówców. Z drugiej strony, czarny strój jest najbardziej klasyczną, elegancką odsłoną garnituru i ubrany stosownie do okazji zrobi najlepsze wrażenie. Warto więc i taki garnitur posiadać w szafie.

Smoking i frak. Czy młody człowiek naprawdę tego potrzebuje?

W zależności od wykonywanego zawodu mogą zdarzyć się wyjątkowo eleganckie okazje, a wówczas strój wieczorowy będzie bezwzględnie wymagany. W związku z tym warto perspektywicznie spojrzeć na swoją szafę i zamówić elegancki smoking. Wówczas, jeśli na zaproszeniu na bankiet pojawi się dopisek „black tie” gotowy strój będzie jak znalazł.

W przypadku fraka rzecz ma się odrobinę inaczej. Okazji do jego nałożenia jest naprawdę niewiele, a w związku z tym szycie fraka zawczasu może być zbytnia ekstrawagancją. Jednakże sami możemy stworzyć sytuację, gdy frak będzie idealnie pasował, czyli nasz własny ślub. To adekwatny strój na taką okazję.

Dodatki w eleganckim stylu. Jak je dobrać?

Elegancja to umiejętne dobranie wszystkich elementów stroju. W tym przypadku będzie to wybór krawata lub muchy, w zależności od okoliczności. Takie drobiazgi, jak zegarek, skarpetki, czy buty trzeba również dopasować w sposób adekwatny do stroju i okazji, by zagwarantować sobie elegancki styl. Przyswojenie zasad obowiązującego dress codu i zaopatrzenie swojej szafy w odpowiednie stroje będzie gwarancją sukcesu.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Jak przeprowadzić generalny remont mieszkania?

1 maja 2021

Raz na kilka lat każde mieszkanie wymaga pewnych prac renowacyjnych. Potrzebne jest pomalowanie przybrudzonych ścian, wymiana armatury kuchennej lub łazienkowej i ogólne odświeżenie wnętrz. Takie prace nie wymagają specjalistycznych zabiegów,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady