niedziela, 04 grudnia 2022r.

Jak wygląda wszczepienie implantu zębowego i dlaczego warto w starszym wieku wykonać zabieg?

photo 1621516799962 7dad52802428cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxwcm9zdGhldGljJTIwdG9vdGh8ZW58MXwwfHx8MTY2MTI3ODc3Mwixlibrb 1.2.1q80w1080

Implanty dentystyczne to najkrócej mówiąc, chirurgicznie umieszczana w kości szczęki tytanowa śruba, na której odbudowuje się sztuczny ząb. Operacja jest zabiegiem często wykonywanym u ludzi w starszym wieku. Wynika to z osłabienia kości i nasilenia się wypadania zębów. A przecież w każdym wieku człowiek ma prawo do pięknego uśmiechu i do możliwości spożywania różnorodnych pokarmów. 

Zabieg to doskonały sposób na poprawę wyglądu, zdrowia oraz pewności siebie pacjenta i może być wykonany u każdej dorosłej osoby, gdy z różnych przyczyn nastąpi ubytek w uzębieniu. Dlatego też coraz popularniejsza staje się implantologia zębów. Kraków to miasto, w którym doskonali profesjonaliści zajmują się wszczepianiem implantów u każdego potrzebującego tej usługi stomatologicznej.

W dojrzałym wieku też warto mieć zdrowe i pełne uzębienie!

Zdrowe zęby w pełnym garniturze są pożądane w każdym wieku z wielu powodów zdrowotnych.  Pełne uzębienie wpływa pozytywnie na mowę, a także na możliwość pogryzienia wymagających produktów żywieniowych. Jednocześnie warto podkreślić, że za urodą takiego uzębienia idzie również dobry stan zdrowia w jamie ustnej, co również wpływa na ogólny stan zdrowia.

Wszczepienie implantu dentystycznego może pomóc osobom starszym w lepszym funkcjonowaniu oraz w podniesieniu swojej wartości społecznej. Implant zębowy to świetny sposób na poprawę wyglądu, co w dojrzałym wieku jest również bardzo ważne. 

Jak wygląda procedura wszczepienia implantu zębowego?

Procedurę wszczepiania implantu wykonuje chirurg – stomatolog. Jest to zabieg polegający na głębokiej ingerencji w szczękę i wkręcenie w wybrane miejsce tytanowej śruby. Konstrukcja implantu korzeniowego jest trwała i wytrzymała na większość czynników szkodliwych. Tym samym odbudowany ząb nie traci na swoim wyglądzie i jakości przez wiele lat.

Ze względu na to, że zabieg implantacyjny jest inwazyjny, to pacjent musi być do niego odpowiednio przygotowany. Warto przy tym nadmienić, że implanty wszczepia się tylko osobom, które są kwalifikowane do zabiegu na podstawie pozytywnej oceny lekarskiej. Stan jamy ustnej i pozostałe uzębienie muszą być w idealnym zdrowiu, więc do momentu wykonania operacji należy podjąć leczenie, jeśli jest wymagane.

Dlaczego warto wybrać implant zębowy?

Implanty dentystyczne zapewniają mocne podparcie dla nowo odbudowanych zębów zastępczych. To jeden z najskuteczniejszych sposobów przywrócenia zdrowia w jamie ustnej. Takie rozwiązanie eliminuje również późniejszą konieczność ekstrakcji, gdyż implanty nie ulegają działaniom degradacyjnym, jak naturalne korzenie zębów.

Może spodobać Ci się również:

Apartamenty Wrocław Centrum

Apartamenty Wrocław Centrum

30 listopada 2019

Wrocław jest miastem znajdującym się w czołówce najchętniej odwiedzanych miejscowości w Polsce. Słusznie nazywany jest miastem spotkań – mówi o tym nawet  jego położenie, znajduje się bowiem na skrzyżowaniu dawnych,…

Czytaj więcej