poniedziałek, 15 lipca 2024r.

Kupiłam samochód – co dalej? O czym należy pamiętać tuż po zakupie samochodu?

photo 1507882690564 a51298183825cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxncHMlMjBjYXJ8ZW58MXwwfHx8MTY2NzUxNTM3Mgixlibrb 4.0.3q80w1080

Zakup samochodu zawsze wiąże się z koniecznością dopełnienia pewnych formalności. Co więcej, oprócz spraw papierkowych należy również zadbać o odpowiednie wyposażenie nowego samochody, gdyż od tego będzie zależał komfort korzystania z auta.

Jakie kroki podjąć po zakupie auta?

Kupując samochód, powinniśmy mieć świadomość tego, że samo podpisanie umowy ze sprzedającym to nie wszystko. Jako nowy właściciel trzeba pamiętać o przerejestrowaniu auta, ubezpieczeniu, zapłaceniu podatku oraz wykonaniu badania technicznego, jeżeli upływa termin.

W przypadku zakupu auta z salonu, formalności, jakie będziemy musieli dopełnić, wyglądają nieco inaczej. Pozostają tu element wspólne tj. podpisanie umowy, konieczność rejestracji, czy ubezpieczenie auta, ale niektóre z nich nie są wymagane. Właściciel nowego samochodu z salonu nie musi płacić podatku.

Ważne jest też dokładne obejrzenie auta i podpisanie stosownych dokumentów m.in. protokół odbioru. Sprawa wygląda jeszcze inaczej w momencie, kiedy zakup nowego samochodu finansujemy z kredytu. Jednak  tutaj możemy liczyć na pomoc sprzedawcy.

Jak wyposażyć kupione auto?

Każdy samochód wyposażony jest tak, aby był on przystosowany do jazdy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić dodatkowe gadżety, które umilą jazdę, a nawet poprawią bezpieczeństwo naszego samochodu.

Kierowcy często decydują się na zakup GPS do namierzania samochodu. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w przypadku nowych samochodów, które mogą paść łupem złodziei. Samochód to środek transportu, bez którego poruszanie się w wielu sytuacjach, byłoby bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.

Oznacza to, że trzeba zadbać o swój pojazd nie tylko pod względem technicznym, ale również bezpieczeństwa. Wybór różnych akcesoriów do samochodu jest kwestią indywidualną i powinien zależeć od częstotliwości korzystania z auta. Warto tutaj rozważyć również zakup zestawu bluetooth, specjalnych mat masujących na siedzenia, czy innych podobnych akcesoriów. System monitoringu radiowego zapewne może ochronić nas przed kradzieżą samochodu.

Zakup samochodu, a niedopełnienie formalności

Kupując samochód nie powinniśmy zapominać o formalnościach, jakie są z tym związane. W momencie, kiedy przeoczymy terminy na załatwienie niektórych spraw lub celowo się tym nie zajmiemy, mogą czekać nas nieprzyjemne konsekwencje.

Zarówno przerejestrowanie auta, jak i opłacenie podatku jest jedną z ważniejszych czynności, o jakich musi pamiętać nowy właściciel samochodu. Wbrew pozorom formalności te nie są tak skomplikowane, jak się to wydaje, a także nie zajmują dużo czasu. Jeżeli więc wszystko dobrze zorganizujemy, możemy szybko załatwić wszystkie sprawy.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Jaką dietę wybrać odchudzając się. Na co zwrócić uwagę przy diecie fit?

1 września 2021

Catering dietetyczny to w ostatnich czasach dziedzina, która przezywa prawdziwy rozkwit. Wśród wielu zalet można wyróżnić trzy: zdrowa, pomysłowa i dopasowana do klienta. Niezależnie, czy się odchudzamy, czy też musimy…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady