poniedziałek, 15 lipca 2024r.

Nauka angielskiego – jak zacząć i zmotywować się do dalszej pracy?

unnamed file 2

Praktyczna nauka języka obcego może niektórym przysporzyć trudności. Choć nasz mózg ma nieograniczone możliwości, z wiekiem coraz trudniej przyswaja się nam nowe informacje. Nawet intensywny kurs angielskiego online dla dorosłych nie będzie skuteczny, jeśli brakuje motywacji do działania. Co zatem zrobić na początek? Jak rozpocząć, by osiągnąć oczekiwane efekty?

Przede wszystkim postaw sobie cel…

Wiesz, dlaczego nauka w szkole była tak nieskuteczna? Przyczyna była dość prosta – w tym systemie brakowało konkretnego celu. Choć nauczyciele często powtarzają uczniom korzyści wynikające z umiejętności porozumiewania się w języku obcym, przez  cały czas był to jeden z przedmiotów szkolnych, który traktowało się jak obowiązek.

Decydując się na angielski dla dorosłych online, jesteś w zupełnie innej sytuacji. Teraz faktycznie chcesz nauczyć się języka z jakiegoś powodu. Mogą być nim perspektywy awansu, chęć podjęcia pracy za granicą czy poszerzania swoich kompetencji – ważne jest tylko to, byś od samego początku miał określony cel nauki. Tylko wtedy zyskasz motywację do dalszej pracy…

Małymi kroczkami dojdziesz do celu…

Tylko nieliczne osoby potrafią nauczyć się języka obcego w przeciągu kilku dni. W przypadku pozostałych trzeba ustalić odpowiedni plan i zakres nauki. Powinien on uwzględniać wszystkie aspekty życia, czyli przykładowo:

  • stopień zaangażowania w pracę,
  • dyspozycję czasową,
  • możliwości nauki (czy lepsza będzie forma lekcji angielskiego online, czy samodzielna nauka w domu),
  • dodatkowe obowiązki utrudniające poznawanie zasad języka obcego.

Uwzględniając wymienione czynniki możesz stworzyć indywidualny plan nauki, który nie będzie obciążał twojego mózgu. W pierwszej kolejności warto systematycznie uczyć się słówek, następnie stopniowo przechodzić do zagadnień gramatycznych i próbować rozmów w języku angielskim. Dalej warto zapisać się na właściwy kurs angielskiego online, lub spotkania z native speakerem…

Kurs angielskiego online dla dorosłych – czy to ma sens?

W dobie pandemii wiele ośrodków szkoleniowych przeszło na zdalny tryb nauczania. Choć niektórzy kwestionują ten sposób nauki, zarzucając mu niewielką efektywność, w rzeczywistości może on się okazać bardzo pomocny. Zwłaszcza osoby dorosłe, którym ciężko wygospodarować czas na uczestnictwo w stacjonarnych szkoleniach mają teraz doskonałą okazję do nauki.

Szkolenia przez internet przeprowadzane są w podobnym trybie jak kursy stacjonarne. Z tą różnicą, że użytkownik może połączyć się z dowolnego miejsca i nie musi przy tym tracić czas na dojazd do sali szkoleniowej. Taki sposób również pomoże usystematyzować i poszerzyć wiedzę, przybliżając kursanta do określonego stopnia znajomości języka.

Może spodobać Ci się również:

Wynajem samochodów – na co zwracać uwagę?

1 stycznia 2022

Wyjeżdżając na wycieczkę do jednego z polskich lub zagranicznych miast, wcale nie trzeba korzystać z prywatnego środka transportu. Na kilka dni urlopu, lub dłuższy pobyt dobrze postawić na wynajem pojazdów.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady