niedziela, 16 czerwca 2024r.

Sufity podwieszane – zalety i koszty

unnamed file 13

Aranżacja domu zazwyczaj eksponuje wygląd ścian, podłóg oraz wyposażenia. Patrząc do góry często widzi się prosty i nijaki, choć odnowiony sufit. A przecież warto także tu, przy okazji remontu, wysilić wyobraźnię i połączyć praktyczne rozwiązanie z eleganckim wyglądem.

Pomieszczenia, w których pułap znajduje się zbyt wysoko nie dają poczucia przytulności. Poprawić ten stan można poprzez obniżenie sufitu za pomocą odpowiedniej konstrukcji. W sytuacji, kiedy chodzi o sufity podwieszane Kraków może zaproponować wiele rozwiązań projektowych i dobre wykonawstwo.

Projekty sufitów podwieszanych

Sufity podwieszane w dzisiejszych aranżacjach już nie są pojedynczymi połaciami materiału. W różnorodnych odsłonach każdy znajdzie dla siebie odpowiedni projekt. Sufit podwieszany może być jednolitą płytą obniżającą wysokość, ale wyjątkowości doda mu rozłożone elegancko oświetlenie LED.

 Wśród projektów spotkać również można sufity z rozmaicie wyodrębnionymi kształtami, mozaikami oraz o różnorodnych konstrukcjach. Spełniają funkcję nie tylko praktyczną, ale również nadają wnętrzu niepowtarzalnego wyglądu. Dopełnieniem sufitowej aranżacji zazwyczaj jest unikalne rozmieszczenie oświetlenia.

Światło i ciepło – zalety sufitów podwieszanych

W zależności od pomieszczenia sufit podwieszany pełni różną rolę. W wysokich budynkach taka konstrukcja pozwala na zmniejszenie powierzchni grzewczej. W niższych pomieszczeniach wystarczy tylko odizolować sufit pierwotny, a podwieszany pułap pomoże ukryć kable lub klimatyzację.

W zależności od wysokości światło inaczej się rozchodzi. Wysokie i przestronne pokoje zazwyczaj są dobrze oświetlone dzięki dużym oknom. W tym przypadku zamontowanie małych żarówek LED w suficie pozwoli na zaoszczędzenie na rachunkach za energię. Jednocześnie będzie to wystarczające źródło światła.

Koszty zamontowania sufitu podwieszanego

Koszty materiału i montażu nie są zbyt wysokie. Oczywiście wybór projektu, skala trudności zainstalowania, oświetlenie, a przede wszystkim powierzchnia i wysokość wpływają na cenę.  Niemniej remontując swoje mieszkanie i aranżując je według własnych potrzeb bez problemu można zaaranżować jednocześnie sufit. Efekt całościowy zadowoli nawet najbardziej wyrafinowane gusta.

Decyzja o obniżeniu sufitu podyktowana jest nie tylko względami dekoracyjnymi. W dłuższej perspektywie czasu koszt może się zwrócić. Wydane na taką konstrukcję pieniądze przełożą się na zmniejszenie zużycia energii. Dodatkowo wystarczy przemyśleć i odpowiednio dobrać oświetlenie sufitowe, a oszczędności bardzo szybko pojawią się w kieszeni.

Może spodobać Ci się również:

Jak sterylizować butelki plastikowe dla niemowląt?

1 grudnia 2021

Jako rodzice, pragniemy zapewnić naszym pociechom pełną ochronę od pierwszych chwil życia. Organizm noworodka wciąż nie jest w pełni ukształtowany, dlatego stale narażony jest na ataki drobnoustrojów. Mogą one przedostać…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady