Folia stretch – jak pakować? Pakowanie ręczne, a maszynowe?
Pakowanie za pomocą folii stretch jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla wielu firm. Wbrew pozorom taki sposób zabezpieczania nie dotyczy wyłącznie firm kurierskich czy indywidualnych paczek klientów. Duże przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją również korzystają z takiej folii. A więc jak prawidłowo należy zapakować towary za pomocą stretchu?
Pakowanie za pomocą stretchu – wskazówki
Żeby dana rzecz była dobrze owinięta folią należy zrobić to z dużą starannością. W przypadku pakowania ręcznego taka czynność nie powinna sprawić nam żadnego problemu. Cały obszar musi zostać dokładnie zakryty tak, aby nie pozostawić żadnych otworów.
Dzięki temu zapakowana rzecz nie zostanie uszkodzona zwłaszcza przez czynniki zewnętrzne. Co więcej, jeśli chcemy wysłać paczkę koniecznie, trzeba zabezpieczyć jej zawartość, co zapewni większe bezpieczeństwo.
Pakowanie folią stretch wygląda dużo inaczej jeżeli czynność tę wykonuje maszyna do owijania folią. Tutaj należy mieć większą wiedzę i doświadczenie, gdyż pakowanie maszynowe jest zupełnie inne, niż ręczne.
Pakowanie maszynowe – jak wygląda?
Taka forma pakowania stosowana jest z wielu przedsiębiorstwach. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby dobrać odpowiedni rozmiar rolki do owijarki, która służy do owijania towarów. Niestety nie każdy rozmiar rolki pasuje do wszystkich owijarek dlatego też, jest to dosyć istotne.
Pierwszym krokiem, jaki trzeba wykonać, zanim przystąpimy do owijania, jest założenie folii na maszynę. Oczywiście trzeba uważać, żeby jej nie przeciąć, ponieważ spowoduje do niedokładne zapakowanie towaru. Instrukcja zakładania folii zależy od konkretnego modelu maszyny, z jakiej będziemy korzystać.
W momencie, kiedy folia będzie już na swoim miejscu trzeba przeciągnąć jej początek przez specjalne rolki. Ten etap kończy cały proces uzupełniania folii w owijarce. Trzeba jedynie pamiętać o przyczepieniu jej do towaru, jaki będziemy pakować.
Dlaczego prawidłowe pakowane jest ważne?
Żeby uchronić wszystko to, co pakujemy, należy robić to prawidłowo. Towary źle owinięte mogą sporo stracić na swojej wartości m.in. poprzez zamoczenie, zabrudzenie, a nawet całkowite zniszczenie. Jeśli, użyjemy folii stretch zgodnie z jej przeznaczeniem, możemy być pewni, że z paczką nie stanie się nic złego i dotrze ona do celu.
Jest to ważne nie tylko podczas zabezpieczania ręcznego, ale także maszynowego. W przypadku korzystania z maszyny do owijania musimy dodatkowo wszystko nadzorować, gdyż każde takie urządzenie zawsze wymaga obecności i obsługi człowieka.
Może spodobać Ci się również:
Prowadzisz firmę i każdego dnia masz do czynienia z dużą ilością dokumentów? Jest to całkiem normalne, ponieważ zarządzanie firmą w dużej mierze opiera się na zarządzaniu dokumentami. To właśnie tam…
Czytaj więcej