poniedziałek, 27 czerwca 2022r.

Jak zlikwidować zapach kota w domu? Jaki odświeżacz pomoże nam usunąć brzydki zapach?

unnamed file

Zwierzęta w domu to dosyć często spotykane zjawisko. Ludzie decydują się na wzięcie pupila z różnych powodów. Biorąc zwierzaka oprócz odpowiedniej opieki, trzeba również wiedzieć, jak zadbać o własne mieszkanie w momencie, gdy zamieszka tam zwierze. Niekiedy dużym problemem jest zapach towarzyszący obecności kota. Jakie są skuteczne sposoby na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu i dlaczego się on pojawia?

Zapach kota w domu – jak się go pozbyć?

Ludzie decydują się na opiekę nad kotem bez względu na to, jakie mogą być tego konsekwencje. W końcu nie powinniśmy zwracać uwagi wyłącznie na problemy, jakich może nam przysporzyć kot, ale również na radość, którą otrzymamy w zamian za opiekę. Charakterystyczny zapach w domu spowodowany obecnością kota można skutecznie usunąć.

Jednym ze sposobów jest dobry odświeżacz powietrza. Oczywiście trzeba tutaj pamiętać również o regularnym sprzątaniu mieszkania, a zwłaszcza miejsc, gdzie kot przebywa najczęściej. Odświeżać pełni ważną funkcję wszędzie tam, gdzie są koty, a więc koniecznie powinniśmy wypróbować takie rozwiązanie.

Czy odświeżacz zawsze jest skuteczny?

Skuteczność takich produktów zależy przede wszystkim od ich jakości. Jeśli posiadamy kota, nie można wybrać najtańszego odświeżacza, gdyż nie zawsze sprosta on naszym wymaganiom. Poza tym trzeba też dobrać zapach, gdyż byt intensywna woń nie rozwiąże problemu.

Jeżeli wybieramy odświeżacz powietrza, warto zdecydować się na taki, który jest automatyczny. Samodzielne działanie odświeżacza jest dużo wygodniejsze, ponieważ nie musimy pamiętać o tym, aby rozpylić zapach.

Niestety nie każdy odświeżacz jest w stanie zniwelować woń, której chcemy się pozbyć. Aby opieka nad kotem była łatwiejsza, trzeba nauczyć go dobrych nawyków, co ułatwi nam utrzymanie czystości w domu.

Dlaczego w domu czuć zapach kota?

Decydując się na posiadanie kota, warto wiedzieć, że nawet w najczystszym mieszkaniu będzie czuć jego obecność. Zapach, który czujemy, pochodzi z gruczołów zapachowych zwierzęcia, a więc całkowite wyeliminowanie takiej woni jest niemożliwe.

Aby zapach ten nie był wyczuwalny, trzeba go maskować innymi bardziej przyjemnymi zapachami w postaci wcześniej wspomnianych już odświeżaczy powietrza. Problem brzydkiego zapachu staje się jeszcze bardziej uciążliwy w momencie, gdy kot zmoknie. Prawidłowa pielęgnacja i higiena kota zmniejszy wydzielaną woń, co wpłynie na mniejszą intensywność zapachu w domu.

Może spodobać Ci się również:

photo 1609207825181 52d3214556ddcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHxkZW50aXN0JTIwb2ZmaWNlJTIwZGVudGlzdHJ5fGVufDF8MHx8fDE2NDg1NjY3OTcixlibrb 1.2.1q80w1080

Dlaczego warto być pod stałą opieką dobrego stomatologa?

1 marca 2022

Stały kontakt z lekarzem rodzinnym jest oczywisty dla każdego, kto dba o swoje zdrowie. Tak samo powinno być z innymi specjalistami, szczególnie ze stomatologiem. Regularne wizyty kontrolne u dentysty i…

Czytaj więcej