niedziela, 04 grudnia 2022r.

Jaka moc pompy ciepła do domu 200 m2?

Jaka moc pompy ciepła do domu 200 m2?

Pompa ciepła zawsze musi być dobrana w zależności od powierzchni domu. Tylko w takim przypadku będzie ona właściwie spełniać swoje zadanie. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, na jakie parametry zwracać uwagę, wybierając konkretny rodzaj urządzenia. Nie tylko powierzchnia ma tu bowiem znaczenie. Istotne jest również to, czy ma być dopasowane do ogrzewania podłogowego oraz to, w jakim stanie jest budynek.

Zalety pompy ciepła

Ogrzewanie domu poprzez odzyskiwanie ciepła z powietrza cieszy się coraz większą popularnością. System ten najlepiej sprawdza się w połączeniu z podgrzewaniem podłogowym lub ściennym. Dlaczego warto zainwestować w pompę cieplną? Przede wszystkim dlatego, że jest ekologiczna. Odzyskiwanie ciepła z powietrza pozwala niemal całkowicie wyeliminować emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Ponadto systemy te są uniwersalne. Oznacza to, że spełniają swoje zadanie o każdej porze roku. Zimą ogrzewają pomieszczenia, a latem je ochładzają. Dodatkowo pompa ciepła jest tania i łatwa w instalacji, a także całkowicie bezobsługowa. Nie potrzebuje także częstych przeglądów technicznych.

Dobór urządzenia do powierzchni domu

Jak wspomniano, wybierając pompę ciepła kierować trzeba się przede wszystkim metrażem. Nie jest to jednak jedyny czynnik, który wziąć trzeba pod uwagę, aby zainstalowana pompa ciepła działała ekonomicznie przez wiele lat. Bardzo ważne jest zapotrzebowanie na ciepło w konkretnym domu. Zwykle określane jest ono już na poziomie projektu domu. Jeśli jednak takiego wyliczenia nie ma, wówczas pod uwagę wziąć należy takie parametry, jak metraż, kubatura, rodzaj izolacji cieplnej, roczne zużycie wody oraz średnie temperatury w danej lokalizacji.

Pompa ciepła do domu 200 m2

W przeszłości urządzenia stosowane były raczej do ogrzewania mniejszych powierzchni. Dziś już sytuacja od dawna jest inna. Pompy ciepła mogą być bez problemu stosowane w domach o powierzchni 200 m2 i większej. Najlepiej w takim przypadku sprawdzi się powietrzna pompa cieplna. Są one najbardziej wydaje w dodatnich temperaturach. Biorąc pod uwagę, iż zimną dni o bardzo niskich temperaturach już prawie nie ma, to właśnie taka pompa sprawdzi się najlepiej. Jej moc dobierana powinna być zatem z uwzględnieniem małej liczby dni ze skrajnie niskimi temperaturami. Ważne jest jednak, aby kupowana była od renomowanych producentów. W ich odszukaniu pomóc może internet. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać „pompy ciepła Kraków„, aby odszukać sprzedawców w swojej okolicy.

Może spodobać Ci się również:

photo 1582276697970 3d9bc5cdcad2cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHxtZXRhbCUyMHdvcmt8ZW58MXwwfHx8MTYzNTE3MjkzMgixlibrb 1.2.1q80w1080

Jakie są narzędzia do obróbki metalu? Kiedy obróbka metalu staje się łatwiejsza?

1 sierpnia 2022

Obróbka metalu to czynność wykonywana w wielu zakładach przemysłowych zajmujących się produkcją części lub gotowych już urządzeń. Zakres prac jest uzależniony od tego, czym zajmuje się przedsiębiorstwo. Ponadto należy wiedzieć,…

Czytaj więcej