niedziela, 04 grudnia 2022r.

Jakie okulary ochronne? Dlaczego stosowanie okularów ochronnych to wymóg wielu zakładów pracy?

photo 1581578017093 cd30fce4eeb7cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxoZWFsdGglMjBhbmQlMjBzYWZldHklMjBjbG90aGluZ3xlbnwxfDB8fHwxNjU4Mzk5ODkxixlibrb 1.2.1q80w1080

Wykonywanie wielu zawodów wymaga stosowania pewnych zabezpieczeń. Kwestia ta jest uregulowana przez przepisy BHP, a więc to, jak pracownik musi przygotować się do pracy jest z góry określone. Jednym z elementów ochrony są okulary ochronne, które pracownik powinien nosić w sytuacji, kiedy istnieje ryzyko uszkodzenia tej części twarzy.

Okulary ochronne – jakie wybrać?

Wybierając okulary ochronne, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Jest to niezwykle istotne, ponieważ dobre okulary z pewnością wpłyną na większe bezpieczeństwo pracownika. Szkła okularów stosowanych, jako zabezpieczenie podczas pracy muszą być odporne na zarysowania, gdyż wtedy komfort pracy jeszcze bardziej się zwiększy.

Ponadto okulary muszą być także odporne na uszkodzenia czy odpryśnięcia tak, aby pracownik mógł swobodnie wykonywać swoją pracę. Ten element stroju ochronnego powinien być dostosowany do środowiska, w jakim pracują pracownicy, ponieważ w ten sposób okulary będą mogły zapewnić jak najwyższą ochronę. Co więcej, warto sprawdzić także powłokę okularów. Istotne jest, żeby szkła nie parowały, co mogłoby znacznie utrudnić wykonywaną pracę.

Kiedy warto kupić okulary ochronne?

Pracownik, który będzie wykonywał swoje obowiązki w miejscu, gdzie będzie narażony na odpryski koniecznie, powinien zadbać o dobre okulary ochronne. Obowiązek noszenia okularów to obecnie coraz częstsze zjawisko w wielu firmach, które stawiają na bezpieczeństwo swoich pracowników.

Hale produkcyjne to miejsca, w których często można spotkać się z tego typu elementami ochronnymi. Ponadto okulary ochronne są również polecane dla osób wykonujących różne prace w swoim warsztacie, garażu lub innych podobnych miejscach. Zakup takich okularów nie wiąże się z dużym wydatkiem, a może ochronić nasze oczy, co oczywiście ma duży wpływ na bezpieczeństwo.

Noszenie okularów ochronnych, a okulary korekcyjne

Wiele osób zastanawia się, czy pracownik noszący okulary korekcyjne musi dodatkowo nosić okulary ochronne? Otóż obowiązek noszenia okularów ochronnych dotyczy każdego pracownika nawet tego noszącego szkła korekcyjne. 

W sprzedaży dostępne są specjalne okulary ochronne, które można zakładać na swoje okulary korekcyjne. Niestety zwykłe szkła korekcyjne nie są wystarczające, a więc tutaj należy umiejętnie dopasować dodatkowe okulary mające pełnić funkcję ochronną. Jeżeli okulary pełniące funkcję ochronną będą dobrze dopasowane noszenie szkieł kontaktowych nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Może spodobać Ci się również:

Co się kryje pod pojęciem drzwi hybrydowych?

Co się kryje pod pojęciem drzwi hybrydowych?

25 sierpnia 2020

Technologia cały czas idzie do przodu, dostarczając klientom coraz to nowszych rozwiązań. Również w kwestii przygotowania elementów stolarki wykończeniowej do budownictwa osiągnięto spore postępy. Popularne wśród klientów stają się ostatnio…

Czytaj więcej