poniedziałek, 15 lipca 2024r.

Kupiłeś nowy samochód? Zadbaj o jego ochronę i wybierz profesjonalne zabezpieczenie przed kradzieżą

photo 1519641471654 76ce0107ad1bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxncHMlMjBjYXJ8ZW58MXwwfHx8MTY2NzUxNTM3Mgixlibrb 4.0.3q80w1080

Zakup nowego samochodu pozwala zazwyczaj na znacznie większy komfort i zadowolenie nowego właściciela pojazdu. Jednak, czy wiesz, że kupując samochód, powinieneś nie tylko o niego dbać, ale również odpowiednio go zabezpieczyć przed kradzieżą? Poznaj nowoczesne metody zabezpieczeń samochodów przed kradzieżą.

Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą – jaka ochrona sprawdzi się najlepiej?

Wybierając zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą, musisz wiedzieć, co będzie w przypadku Twojego auta najlepsze. Nie każde zabezpieczenie sprawdzi się w każdym samochodzie, dlatego też prawidłowe dopasowanie różnego rodzaju urządzeń, odgrywa niezwykle istotną rolę.

W przypadku nowych samochodów istnieje wiele nowoczesnych metod kradzieży, które wykorzystują złodzieje. Czy wiesz, że do Twojego auta, może dostać się i odjechać nim złodziej, który nie ma kluczyków? Kradzież aut to bardzo dochodowe zajęcie, dlatego złodzieje specjalizują się w kradzieży tych najnowszych samochodów.

Jednym z urządzeń, które uniemożliwia odpalenie auta jest immobilizer. Dzięki takiemu urządzeniu złodziej nie zdoła odpalić pojazdu i nim odjechać. Kradzież na walizkę bądź gameboya to popularne rozwiązanie wśród przestępców. Taka kradzież może być dokonana w zatłoczonym miejscu i nikt nawet nie zorientuje się, że właśnie doszło do popełnienia przestępstwa.

Czy lokalizator GPS to dobre zabezpieczenie samochodowe?

Z pewnością słyszałeś o urządzeniach, takich jak nadajniki GPS montowane w samochodach. Czy takie zabezpieczenie samochodowe jest równie skuteczne, co immobilizer? Na samym wstępie, należy poznać zasadę działania GPS.

Urządzenie to pozwala uzyskać współrzędnie auta oraz wskaźniki innych dodatkowych parametrów, jeżeli mamy urządzenie z taką funkcją. Jest to oczywiście pomocne rozwiązanie, ale dla jeszcze większej pewności, że auto będzie bezpieczne, warto wybrać inne urządzenia. Firmy zajmujące się zabezpieczeniem aut, oferują profesjonalne urządzenia lokalizujące, między innymi GPS radiowy, którego nie są w stanie namierzyć złodzieje.

Ryzyko kradzieży samochodu – czy dotyczy również i Ciebie?

Kradzież cieszy się dużą popularnością wśród złodziei. Służby odnajdują wiele samochodów, jednak zdarzają się sytuacje, że niektórych z nich policja nie jest w stanie odnaleźć. Niektórzy uważają, że problem kradzieży samochodów ich nie dotyczy.

Niestety jest zupełnie odwrotnie. Właściciel nowego samochodu powinien mieć świadomość tego, że jego auto może znaleźć się na celowniku przestępców. Aby uniknąć niepotrzebnych problemów, warto wyposażyć swój samochód w odpowiednie urządzenia chroniące przed kradzieżą.

Może spodobać Ci się również:

Odzież robocza i odzież ochronna, co je różni?

1 listopada 2020

Przepisy BHP jasno określają, że na pracodawcy ciąży obowiązek zapewnienia odzieży chroniącej zdrowie pracownika, jak również jego prywatny ubiór. Często odzież ochronna traktowana jest, jako synonim odzieży roboczej. Są jednak…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady