poniedziałek, 15 lipca 2024r.

Leasing pracowniczy – co to? Jak wygląda zatrudnienie pracowników w takiej formie?

photo 1556761175 4b46a572b786cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2NHx8d29yayUyMGFnZW5jeXxlbnwxfDB8fHwxNjgyNzY4NTgyixlibrb 4.0.3q80w1080

Pracownik to osoba, która odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu firmy. Brak odpowiednich osób na danych stanowiskach uniemożliwiłoby wykonywanie poszczególnych czynności, co w konsekwencji zaburzyłoby działanie firmy. Obecnie bardzo często pracodawcy decydują się na leasing pracowniczy. Co dokładnie oznacza to określenie i gdzie można znaleźć takich pracowników?

Leasing pracowniczy – co to jest?

Pojęcie leasingu pracowniczego polega na wypożyczeniu danej osoby firmie, która poszukuje kogoś na wolne stanowisko. Proces ten najczęściej odbywa się pomiędzy agencjami pracy a przedsiębiorstwami. Dzięki temu można zatrudnić kogoś wyłącznie na określony czas bez obowiązku zatrudniania danej osoby na czas nieokreślony.

Z leasingu pracowniczego korzysta wiele firm, które liczą na wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. W ten sposób nie trzeba samodzielnie zatrudniać nikogo, gdyż czynność ta należy do agencji pracy. Ponadto mamy tu także pewność, że zatrudniony pracownik spełnia określone wymagania, co pozwoli na pracę na danym stanowisku.

Czy leasing pracowniczy jest korzystny?

Możliwość wypożyczenia pracowników daje ogromne korzyści każdej ze stron. Pracownik może zyskać ciekawą pracę przy interesujących projektach, natomiast pracodawca otrzymuje wsparcie na określony czas, gdy pojawią się braki w kadrze.

Warto dodać, że taka outsourcing pracowniczy nie jest wiążący, a więc jeśli określony czas pracy zawarty w umowie dobiegnie końca pracodawca, może bez żadnej presji zadecydować, co do dalszej współpracy. Należy wspomnieć, że nie ma tu obowiązku przedłużania umowy, co jest jedną z zalet zatrudniania pracowników w taki sposób.

Wypożyczenie pracownika – sposób na uzupełnienie kadry pracowniczej

Może się zdarzyć, że dotychczasowy pracownik z jakichś powodów nie będzie mógł przez jakiś czas pracować. Wtedy świetnym rozwiązaniem jest leasing pracowników. Dzięki temu stałego pracownika można zastąpić kimś innym, nie rezygnując całkowicie ze współpracy z poprzednią osobą.

Dzięki takiemu rozwiązaniu po pewnym czasie można znów zatrudnić pracownika, który był zastępowany. Jest to duża wygoda, ponieważ nie trzeba tutaj rezygnować całkowicie z możliwości współpracy z dawnym pracownikiem, a jedynie zastąpić go przez jakiś czas inną osobą. Jak widać, zalet takich rozwiązań jest bardzo dużo, dlatego leasing pracowników staje się popularny zarówno wśród pracodawców, jak i pracowników.

Może spodobać Ci się również:

photo 1501459530422 244942cf51f5cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNDV8fGFwYXJ0bWVudHxlbnwxfDB8fHwxNjc4MjczOTE2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Jakie kupić mieszkanie? O czym należy pamiętać wybierając mieszkanie?

1 czerwca 2023

Poszukiwanie nowego mieszkania niekiedy może zająć nieco więcej czasu. Jest to oczywiście normalne, ponieważ każdy z nas chciałby, aby kupiona nieruchomość spełniała wszystkie wymagania. Ponadto zakup konkretnego mieszkania musi być…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady