poniedziałek, 16 września 2024r.

Digitalizacja w biznesie – co to jest? Dlaczego Workflow może być idealnym rozwiązaniem dla firm?

Digitalizacja w biznesie – co to jest? Dlaczego Workflow może być idealnym rozwiązaniem dla firm?

Digitalizacja to inaczej cyfryzacja, a więc całość procesów, które wpływają na przekształcenie materiałów analogowych w cyfrowe. Przykładem digitalizacji mogą być zbiory archiwów czy bibliotek. Dzięki chociażby skanowaniu lub fotografowaniu zbiorów takich, jak zabytkowe książki czy fotografie, jest możliwa ich dalsza obróbka i udostępnianie w formie cyfrowej. Szereg działań, „przepływ” pracy, który jest niezbędny do tego, aby zakończyć cały proces nazywany jest „worfklowem” digitalizacji.

Digitalizacja w biznesie

Za przykład ucyfrowienia danych można przytoczyć skanowanie dokumentów firmowych. Dzięki skanom posiadamy dostęp do danych w formie cyfrowej. A to umożliwia dalszą obróbkę informacji. Na przykład poprzez narzędzie OCR umożliwe jest zczytywanie danych z zeskanowanych dokumentów i przerzucanie ich do systemów fakturowania. Upraszczając, posiadane dane cyfrowe w formie obrazu są przetwarzane na tekst, który umożliwia ich porządkowanie.

Obecne czasy, w których wzrasta potrzeba pracy zdalnej, a także w których istotne są działania związane z obszarem CSR, a więc społeczną odpowiedzialnością biznesu, wymuszają cyfryzację firm. Digitalizacja przyczynia się do zmniejszenia produkcji papieru, dzięki czemu poprawiamy wizerunek firmy, jako dbającej o środowisko.

Workflow w biznesie

Workflow to całość przepływu pracy w organizacji. Dziś usprawnieniem pracy w firmie poprzez zastosowanie oprogramowania ułatwiającego koordynacje pracy grupowej, nie tylko przyspiesza i zwiększa wydajność naszej organizacji, ale także sprawia, że staje się ona nowoczesna.

Dla zobrazowania przyspieszenia pracy grupowej możemy przyjąć procedurę delegacji. Wysyłając pracownika w podróż służbową należy stworzyć potwierdzenie delegacji, zorganizować jego nocleg i transport, otrzymać potwierdzenie od pracownika, a następnie rozliczenie delegacji. To wiele kroków, które mogą być całkowicie uproszczone dzięki biznesowemu workflow.

Podobnie jest z wysyłkami produktów. Nadanie paczki, skierowanie do kuriera, poinformowanie odbiorcy, że paczka wyruszyła w drogę, informacja o odebraniu paczki… Cała ścieżka może być zautomatyzowana dzięki procesom cyfrowym.

Dlaczego korzystać z oprogramowania?

Przyspieszenie wydajności procesów i ich uproszczenie to niejedyne zalety wykorzystywania nowych technologii w biznesie. Faktem jest, że digitalizacja, algorytmy, elektroniczny obieg dokumentów księgowych, to teraźniejszość i przyszłość każdego przedsiębiorstwa. Przecież już korzystamy z nich podczas codziennej pracy! Wprowadzanie nowych rozwiązań nie tylko sprawia, że firma staje się bardziej nowoczesna, ale może także doprowadzić do sporych oszczędności czasu, energii, a nawet finansów.

Może spodobać Ci się również:

photo 1521633290170 46b208e84322cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMzd8fGFwYXJ0bWVudHxlbnwxfDB8fHwxNjc3NTg5MTE1ixlibrb 4.0.3q80w1080

Gdzie najlepiej mieszkać? Jakie mieszkania są najbardziej komfortowe?

1 października 2023

Chcesz zamieszkać w miejscu, które będzie niecodzienne i odpowiadające Twoim wymaganiu? Nie wiesz jednak, jakie mieszkanie wybrać i na co zwrócić uwagę podczas jego poszukiwania? Z doświadczenia wiadomo, że taki…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady