czwartek, 02 lutego 2023r.

Ile trwa powtórne leczenie kanałowe?

photo 1581585004042 bca38021ce1ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3MXx8ZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjY5NDg3NjE2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Leczenie stomatologiczne to ważna czynność mająca na celu uratownie zębów przed utratą. Jedną z form leczenia jest leczenie kanałowe, które niekiedy musi zostać powtórzone. Ile czasu trwa powtórne leczenie kanałowe i kiedy konieczne jest ponowne przeprowadzenie takiego zabiegu?

Powtórne leczenie kanałowe – ile trwa?

Leczenie kanałowe mikroskopem wykonywane po raz kolejny wygląda tak samo, jak w przypadku pierwszego zabiegu. Oznacza, że czas jest tutaj podobny i trwa standardowo około godziny. Na wydłużenie czasu może wpłynąć zły stan zęba, jednak sytuacje te są znacznie rzadsze i pacjenci nie spędzają na fotelu dłużej, niż 2 godziny.

Dla pacjenta zabieg ponownnego leczenia kanałowego wygląda tak samo, jak poprzedni. Jedynym elementem, który jest różnicą to wyjęcie przedniego wypełnienia kanałów. Oczywiście leczenie kanałowe przeprowadzane jest wyłącznie z konkretnych wskazań, dlatego jeśli nie ma takiej potrzeby nie powinno się ponownie otwierać zęba.

Kiedy ponowne leczenie kanałowe jest konieczne?

Zastosowanie ponownego leczenie jest niezbędne w momencie kiedy w zębie dojdzie do powstania stau zaoalnego. Ponowne leczenie kanałowe w tym prypadku jest jedym sposobem na uratownie zęba. Aby uniknąć takoch sytuacji, nalezy pamięta o regulaenych wizytach u stomatologa, ponieważ w przeciwnym razie na powtórne leczenie kanałowe może być już za późno.

Nalezy dodać, że koszty powtórnego leczenia kanłowrgo są znacznie wyższe, niż porzedniego. Na szczęście zachojąc podstawowe zasadyh higieny jay ustnej często można uniknąć koniecznoci ponwnego leczenia z uwagi na zapobiegnięcie próchnicy lub innym probemom powstającym na wskutek złej higiemy jamy ustnej.

Ponowne leczenie kanałowe jet takze wskazane w momencie, kiedy ząb po pierwszym leczeniu zbyt długo boli.

Czy jakosć leczenia kanałowego wpływa na konieczność zastosownia ponowanego zabiegu?

Efekty leczenie kanałowego zależą w dużej mierze od doświadcenia stomatologa, który przeprowadza zabieg. Ponadto wpływ ma tutaj również nowoczesny sprzęt oraz metody, jakie wykorzystjje się do takiego leczenia.

Często małe doświadczenie dentysty moe skutkować złą jakością zabiegów. Oznacza to, że zanim udamy sie do wyraneo gabinetu, warto sprzwdzić, o[inie innych pacjentów, którzy korzystali z usług.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Leczenie chorych i rannych zwierząt za pomocą diagnostyki

1 czerwca 2021

W wielu klinikach weterynaryjnych robi się dosłownie wszystko, aby Twoje zwierzę było szczęśliwe i zdrowe. Dla chorych i rannych zwierząt w dużej mierze zależy to od nowoczesnej diagnostyki. Obrazowanie diagnostyczne…

Czytaj więcej